Rooney se ozlijedio u finalu Carling Cupa, upitan nastup protiv Egipta

Tekst: Totalsport

NOGOMETAŠI Engleske u srijedu će u Londonu odigrati prijateljsku utakmicu protiv Egipta, momčadi koja je prije nešto više od mjesec dana osvojila Afrički kup nacija.

Prije te utakmice se engleski izbornik Fabio Capello nalazi u problemima koji se tiču najboljeg mu igrača, napadača Manchester Uniteda Waynea Rooneyja.

Naime, u nedjeljnom finalu Carling Cupa Rooney je lakše ozlijedio koljeno te su klupski liječnici predložili kraću stanku. Podsjetimo da je Rooney u igru ušao u 42. minuti umjesto Michaela Owena, strijelca izjednačujućeg pogotka za 1:1 protiv Aston Ville, dok je baš Rooney udarcem glavom  u 74. minuti donio pobjedu 2:1 svom klubu, koji je tako obranio naslov pobjednika u ovom natjecanju.

"Nisam počeo protiv Aston Ville jer sam imao nekih želučanih problema", rekao je Rooney.

Trener Crvenih vragova je ubacio u igru Rooneyja kada je vidio da bez njega igra ne funkcionira na željenoj razini. No, osim pogotka, Rooney se uspio i lakše ozlijediti u srazu s igračima iz Birminghama.

"Vidjet ćemo hoće li zaigrati u srijedu. Trenutačno je upitan", rekao je trener Ferguson o mogućem reprezentativnom nastupu svog najboljeg igrača.