Spursi na krilima Ginobilija smanjili zaostatak za Lakersima

KOŠARKAŠI San Antonio Spursa pobijedili su LA Lakerse 103:84 u svom AT&T Centeru smanjivši zaostatak u finalnoj seriji Zapadne konferencije na 2:1.

Manu Ginobili imao je svoju večer zabivši 30 poena. Ubacio je pet trica i ukupno 22 koša u prvom poluvremenu. Tim Duncan dodao je 22 poena i 21 skok, a Tony Parker dva koša manje. Kombinirano je udarna trojka Spursa zabila Lakersima 72 koša.

"Malo sam iznenađen brojem koševa koje sam uspio ubaciti. Znao sam da moram biti agresivniji i osjećao da ću igrati bolje, međutim toliko ubačaja nisam očekivao. Krenulo me s tricama",  izjavio je 31-godišnji Argentinac, ove sezone izabran za najboljega šestog igrača lige, koji je u prve dvije utakmice jedva skupio 17 poena.

Utakmicu su domaći prelomili na početku posljednje četvrtine, kada su vodstvo po svršetku treće (69:57) serijom od 12:4 povisili na nedostižnih 20 razlike (81:61) osam minuta i deset sekundi prije kraja.

Bryant zabio 30, Gasol 15

Kod Lakersa je na razini bio jedino ligaški MVP Kobe Bryant sa 30 koševa, Pau Gasol je dodao 15, a Jordan Farmar deset. Sasvim je izostao napadački učinak Lamara Odoma (7 koševa, šut 2-11).

Spursima je ovo bila maksimalna sedma domaća pobjeda u ovogodišnjem doigravanju. Računajući lanjski nastavak sezone, koji su završili trijumfalno, na svom parketu u doigravanju nisu izgubili 13 utakmica zaredom.

Četvrta utakmica serije u San Antoniju se igra u utorak.