U polufinalu protiv Lopeza: Fantastični Dodig pobijedio Ljubičića i napravio senzaciju karijere

IVAN DODIG svladao je Ivana Ljubičića u četvrtfinalu Zagreb Indoorsa sa 6:4 i 6:4. Sutra će u polufinalu igrati s Garcia - Lopezom. Bila je to partija života 81. igrača svijeta, a čini se kako se obistinjuju riječi Gorana Ivaniševića, koji kaže da usprkos 26. godini života, Dodig može još puno napredovati u svijetu tenisa.

Senzacionalna pobjeda protiv Ljubičića svakako je Dodigova najveća u karijeri. Cijeli meč igrao je upravo izvrsno, bilo da se radi o reternu, backhandu, forehandu ili izlasku na mrežu. Posebno se treba istaknuti njegova borbenost, koja je zapravo bila i odlučujući faktor u ovom susretu. Dodig je zaista želio ovu pobjedu i to se vidjelo u svakom udarcu, svakom poenu i svakom gemu ovoga meča.

Inače, Dodig je odlično ušao u meč, odmah oduzevši servis Ljubičiću, a nastavio je s izvrsnom igrom i u sljedeća dva servis gema potvrdivši break te povevši sa 4:3. Ljubo je iznenađen otporom Dodiga, ali pomalo uzima konce igre u svoje ruke. Pri rezultatu 5:3 za Dodiga, Ivan je napao Ljubin servis i došao do prednosti i set lopte, međutim Ljubičić se izvukao sa dobrim servisima.

Uslijedio je servis-gem Ivana Dodiga, Ljubičić se dao koliko je mogao, stigao je do 40:40, međutim Dodig je bio nezaustavljiv sa crte i Ljubičić je morao predati prvi set u ruke 81. igrača svijeta. Na samom startu drugog seta Dodig je imao 0:40 na Ljubičićev servis, međutim 15. igrač svijeta spasio je tri break-lopte i ipak poveo s 1:0.

U nastavku drugog seta igra je vrlo izjednačena, a tenisači osvajaju servis gemove bez većih problema i break lopti. Kod rezultata 3:3 Dodig je ozbiljnije zaprijetio, došao je do 30:40, a Ljubičić je jedan lagani backhand slice zabio u mrežu. Velika prednost za Ivana Dodiga u završnici drugog seta. Nadomak je velikog iznenađenja.

Nevjerojatan gem odigrali su Dodig i Ljubičić kod rezultata 4:3 za Dodiga. Čak osam puta imao je Dodig prednost, Ljubičić se sjajno branio, publika je punih petnaest minuta uživala, a onda je napokon Ljubo zabio loptu i mrežu i Dodig je otišao na 5:3. Ljubičić je servirao, opet je Dodig napao, a imao je i meč loptu, no Ljubičić je bio priseban i dobrim servis spasio stvar. Uslijedio je servis Dodiga, koji je uz manje probleme okončao set i meč.

Mayer se poigrao s očajnim Čilićem i prošao u polufinale

U drugom meču petog dana PBZ Zagreb Indoorsa peti nositelj Nijemac Florian Mayer pregazio je Marina Čilića sa 6:3 i 6:4, plasiravši se tako u polufinale, gdje će igrati sa sunarodnjakom Michaelom Berrerom. 38. igrač svijeta bio je nerješiva zagonetka za Marina, koji je vjerojatno odigrao najgori meč u posljednje vrijeme.

Čilić je vrlo loše ušao u susret, a odmah je na startu izgubio svoj servis. Mayer je vrlo siguran i precizan i nakon prvih desetak minuta vodi sa 3:0. Čilić je potom uspio osvojiti servis gem, međutim nikako nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti njemačkom tenisaču. Kod rezultata 5:2 u prvom setu Nijemac je servirao za set i bez problema došao do vodstva od 1:0. Nekih petstotinjak gledatelja učinilo je sve kako bi natjeralo Čilića da se trgne, međutim hrvatski tenisač u velikom dijelu prvog seta djelovao je blijedo, sa tek ponekim izvanserijskim winnerom.

Drugi set nije donio nikakav mentalni pomak kod drugog hrvatskog reketa i prvog nositelja Zagreb Indoorsa. Već u prvo gemu Čilić je napravio nekoliko velikih pogrešaka i dozvolio Mayeru da mu oduzme servis. Nevjerojatno je kakve lagane udarce Čilić promašuje. Ipak, tračak nade u povratak u meču pokazao je Marin u drugom gemu drugog seta. Prvu je break loptu traljavo zabio u mrežu, dok je drugu ipak iskoristio, dobivši poklon od njemačkog tenisača. U igri napredak je gotovo nikakav u odnosu na prvi set, međutim Mayer je sada nešto više počeo griješiti i to Čilića drži u meču.

Nažalost, sljedeći gem nije donio ništa dobroga hrvatskom tenisaču. Mayer je snažno napao servis, imao je Čilić prednost, koju je nizom grešaka ispustio i na koncu novim slabim forehandom poklonio Mayeru novi break. 2:1 vodi Mayer u drugom setu i servira. Mayer je bio siguran, a u sljedeća dva gema Čilić je osvojio svoj servis i pokušao napasti Mayera, ali neuspješno. Kod rezultata 4:3 za Mayera u drugom setu Čilić je došao do 40:40, međutim bio koncentriran za potpuni preokret. Dekoncentriranost se nastavila i u posljednjoj dionici dvoboja, a posebice je bio upečatljiva nemoć kod meč lopte Mayera, kada je Čilić po tko zna koji put lagani backhand zabio u mrežu.

Gasquet nakon pola sata ispao iz četvrtfinala

Peti dan PBZ Zagreb Indoorsa na glavnom terenu započeo je susretom četvrtog nositelja Francuza Richarda Gasqueta i osmog nositelja Nijemca Berrera.

Interesantno, Gasquet je u četvrtfinale stigao a da nije ni minute proveo na terenu. U prvom kolu je bio slobodan, a u drugom mu je sunarodnjak Clement predao zbog ozljede. S druge strane Michael Berrer je imao priliku osjetiti teren u Domu sportova. U prvom kolu je u dva seta svladao Hrvata Nikolu Mektića, dok je u drugom bio bolji od Slovenca Blaža Kavčiča.

Susret je pred nekih stotinjak gledatelja započeo vrlo izjednačeno, a kod rezultata 2:2 Berrer je oduzeo servis Gasquetu. Bio je to sudar tehnike i snage, a Gasquet je pomalo gubio koncentraciju i dah. Berrer je poveo 4:2 pa onda još jednom oduzeo servis Francuzu, da bi kod rezultat 5:2 i 40:30 za Nijemca Gasquet predao meč zbog ozljede.

Osmi nositelj Zagreb Indoorsa tako se plasirao u polufinale, gdje čeka pobjednika susreta Marin Čilić - Florian Mayer, koji je na rasporedu danas oko 17h. Berrer je danas djelovao vrlo dobro, a posebno su upečatljivi bili njegovi vrlo uspješni izlasci na mrežu. Prisjetimo se u ostalim četvrtfinalnim susretima igraju Bogomolov - Garcia Lopez te Ivan Ljubičić i Ivan Dodig.