Video Vip Open: Nizozemci slavili u spektakularnom finalu

NIZOZEMCI Reinder Nummerdor i Richard Schuil slavili su u spektakularnom finalnom dvoboju četvrtog Vip opena, turnira Svjetske serije u odbojci na pijesku.

Pred prepunim tribinama na Malom jarunskom jezeru u tri su seta, rezultatom 17-21, 21-17, 15-11, nadigrali Kineze Penggena Wua i Linyina Xua te uzeli svoj drugi naslov u Svjetskoj seriji.

U susretu za treće mjesto američki kvalifikanti Matthew Fuerbringer i Casey Jennings bili su bolji od Brazilaca Marcija i Fabija, osvajača prvog Vip opena.

Iako je prvi set finala otišao na stranu Kineza, trećih nositelja Vip opena,Nummerdor i Schuil uspjeli su uzeti drugi te steći i zadržati prednost u trećem setu, a na njihovu drugu meč loptu Wu je servirao u mrežu. Tako su upisali svoju treću uzastopnu pobjedu nad ovim parom, protiv kojeg su prije gubili u čak pet navrata, te otišli iz Zagreba s 28 tisuća američkih dolara. Kinezi ne mogu biti posve zadovoljni rezultatom koji su ostvarili ovaj tjedan, jer im je ovo već treći finale ove sezone u Svjetskoj seriji, no na svoj prvi osvojeni turnir morat će još pričekati.

"Počeli smo jako nervozno, servis nam je proradio tek u trećem setu, a dosta nas je smetao i vjetar. Prva dva seta nas je izvlačio blok koji nam je danas besprijekorno funkcionirao i svakako nam je pomogla i sjajna zagrebačka publika", rekao je na kraju turnira Reinder Nummerdor. Bivši nizozemski reprezentativci u dvoranskoj odbojci ujedno su nadodali i kako su se za finale pripremali sinoć u casinu.

Na pobjedničko postolje popeli su se i Ameriknaci Casey Jennings i Matthew Fuerbringer, koji su u glavni turnir ušli iz kvalifikacija. Njihov niz od sedam uzastopnih pobjeda zaustavili su upravo Xu i Wu u jučerašnjem polufinalu te ih, unatoč prvom porazu Amerikanaca na turniru, poslali borbu za treće mjesto.

Fuerbringer i Jennings su na jednom porazu i ostali, a gledateljima su priuštili sjajan meč u kojem su rezultatom 21-19, 21-17 pobijedili Marcija i Fabija.