Zadar Hemofarmu nanio prvi poraz, Budućnost bolja od Splita

Zadar - Hemofarm 77:59

Zadrani su danas odigrali najbolju utakmicu ove sezone. Nakon svega pet minuta igre momčad iz Jazina vodila je 14:2, a do kraja četvrtine prednost domaćina narasla je na +15.

Rezultat na poluvremenu bio je 35:21, a nakon odlične igre u trećoj četvrtini prednost Zadrana narasla je na 57:38.

Početkom posljednje četvrtine Hemofarm je napravio seriju 12:0 i rezultat je bio 60:51. U tom trenutku činilo se kako bi Zadar mogao ispustiti prednost koju je teškom mukom ostvario u prve tri četvrtine. Ali, tada je uslijedila serija Zadrana kojom se momčad iz Jazina odvojila na +21, te je bez poteškoća privedena kraju.

Najefikasniji igrači Zadra bili su Kyle Hill s 19 postignutih poena i šest asistencija i Marko Banić koji je ubacio 15 poena. Jasmin Hukić bio je najefikasniji igrač Hemofarma sa 16 postignutih poena i šest upisanih skokova.

Budućnost - Split CO 69:64

Split je u Podgorici bio Hrvoja Perića i bez jednog od najboljih igrača, Damira Rančića, kojem je nakon utakmice s Pivovarnom Laško preminuo otac.

Oslabljeni Split u Podgorici je pružio dobru partiju i malo sreće je nedostajalo da se momčad u Split vrati s pobjedom.

Najefikasniji u dresu Budućnosti bio je Ivan Koljević sa 16 poena, dok su u momčadi Splita najviše pokazali Ukić i Pašalić s 21 postignutim poenom.