Zagreb bolji od Rijeke u Kranjčevićevoj

MOMČAD Zagreba je u utakmici 20. kola Prve HNL dokazala da sat vremena sjajne igre protiv Dinama nije bila nikakva slučajnost. U Kranjčevićevoj je "pala" Rijeka, Zagrebaši su slavili s 2:0.

Zagreb - Rijeka 2:0

Zagrepčani su poveli u 8. minuti krasnim pogotkom Pelaića, koji je pogodio pod prečku, a lopta se odbila u gol.

Riječani su mogli izjednačiti u 14. minuti, ali Rendulićev udarac obranio je Dragan Stojkić.

Domaćini su blizi vrlo blizu drugog pogotka u 36. minuti, Ibričić je glavom tukao nakon ubačaja s desne strane, ali nije bio dovoljno precizan.

Najzvučnije pojačanje Rijeke, bivši njemački reprezentativac Fredi Bobič, bio je vrlo blizu zabijanja autogola, dok je Rendulić još jednom zaprijetio Stojkiću, ali bez učinka.

U 39. minuti Prišč je bio u stopostotnoj prilici za izjednačujući pogodak, ali sjajni Stojkić otklonio je opasnost po vrata Zagreba.

Potkraj poluvremena Rijeka je imala najbolju priliku u prvih 45 minuta, Novaković je dobro tukao ali je pogodio vratnicu.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0.

Riječani su krajnje agresivno krenuli u drugo poluvrijeme, ali Stojkić je nevjerojatnom obranom u 50. minuti još jednom spasio gol Zagrebaša.

Unatoč "totalnom napadu" Rijeke, drugi gol postigli su domaćini. Senijad Ibričić sjajnim je udarcem iz slobodnog udarca povećao vodstvo Zagreba na velikih 2:0.

Stojkić je u utakmici protiv Rijeke potvrdio da zasluženo nosi kapetansku vrpcu. Nizom fantastičnih obrana potkraj drugog poluvremena sačuvao je mrežu "Pjesnika" za konačnih 2:0 i tri zlata vrijedna boda.