Zvezda deklasirala Partizan pred praznim tribinama

PRVI put najveći je derbi srpskog nogometa igran pred praznim tribinama. Crvena Zvezda je na svom stadionu pobijedila Partizan 4:1 u dvoboju 18. kola tamošnjeg prvenstva.

Partizan je poveo u trećoj minuti igre golom Dorđa Lazića apsolutno dominiravši početkom utakmice. Nakon gola kapetana domaćih Dejana Milovanovića za 1:1 u 19. minuti, sve se, međutim, okrenulo. Ekvadorac Segundo Castillo i Nenad Milijaš do kraja su zapečatili sudbinu gostiju.

Derbi su u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva s obje strane vodili treneri debitanti: Saša Janković poveo je protiv Slaviše Jokanovića 1:0 smanjivši Zvezdin zaostatak za vodećim gradskim rivalom na tri boda (41-38).

Razlog igranja pred praznim tribinama neredi su na utakmici Zvezde i Hajduka iz Kule početkom prosinca prošle godine, kada je u naletima navijačkog ludila teško ozlijeđen jedan policajac. Nekoliko je Zvezdinih direktora uhićeno nakon tog incidenta zbog loše organizacije utakmice na Marakani.