SABOR POTVRDIO SASTAV RADNIH TIJELA

Hrvatski je sabor, na samom kraju današnjeg zasjedanja, imenovao predsjednike, potpredsjednike i članove saborskih radnih tijela 25 odbora i četiri izaslanstva.lL

Sabor je tako jednoglasno prihvatio sastav radnih tijela što ga je predložio Odbor za izbor i imenovanja, na temelju dogovora koji su, nakon više od mjesec dana pregovora, usuglasili parlamentarni klubovi.

Predsjednikom Odbora za rad, zdravstvo i socijalnu politiku imenovan je Marko Turić (HDZ), a potpredsjednicom Snježana Biga- Friganović (SDP).

Predsjednik Odbora za zakonodavstvo je Florijan Boras (HDZ), a potpredsjednik je Josip Leko (SDP).

Odbor za vanjsku politiku vodi Neven Jurica (HDZ), a potpredsjednik je Nikola Ivaniš (HNS).

Predsjednikom Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost imenovan je Ivan Jarnjak (HDZ), a potpredsjednikom Šime Lučin (SDP).

Predsjednik Odbora za financije je Šime Prtenjača (HDZ), a potpredsjednik Luka Roić (HSS).

Odbor za gospodarstvo vodi Gordan Jandroković (HDZ), a potpredsjednica je Dragica Zgrebec (SDP).

Ante Markov (HSS) predsjednik je Odbora za turizam, čiji je potpredsjednik Milan Meden (HDZ).

Predsjednikom Odbora za ljudska prava i prava naconalnih manjina imenovan je zastupnik talijanske nacionalne manjine Furio Radin, a potpredsjednik je Ratko Gajica (SDSS).

Odbor za pravosuđe vodi Emil Tomljenović (HDZ), a potpredsjednik je Vilim Herman (Libra).

Davorko Vidović (SDP) predsjednik je Odbora za obitelj, mladež i šport, čija je potpredsjednica Marija Bajt (HDZ).

Predsjednicom Odbora za useljeništvo imenovana je Zdenka Babić-Petričević (HDZ), a potpredsjednik je Valter Poropat (IDS).

Odbor za veterane vodi Vlado Jukić (HSP), a potpredsjednik je Josip Đakić (HDZ).

Predsjednik Odbora za prostorno uređenje je Slavko Linić (SDP), a potpredsjednik je Marko Širac (HDZ).
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Odbor za obrazovanje vodi Petar Selem (HDZ), a potpredsjednik je Željko Pavlic (Libra).

Božidar Pankretić (HSS) predsjednik je Odbora za poljoprivredu, čiji je potpredsjednik Ivo Lončar (nezavisni).

Radimir Čačić (HNS) vodi Odbor za pomorstvo, promet i veze, a potpredsjednik je Živko Nenadić (HDZ).

Predsjednik Odbora za predstavke i pritužbe je Ante Đapić (HSP), a potpredsjednik je Ivan Drmić (HDZ).

Odbor za međuparlamentarnu suradnju vodit će Milorad Pupovac (SDSS), a potpredsjednik je Tonči Tadić (HSP).

Nezavisni (iz kvote SDP-a) Neven Mimica vodi Odbor za europske integracije, a potpredsjednik toga odbora je Vladimir Kurečić (HDZ).

Željka Antunović (SDP) vodit će Odbor za informatizaciju i medije, a potpredsjednica je Katarina Fuček (HDZ).

Predsjednica Odbora za ravnopravnost spolova je Gordana Sobol (SDP), a potpredsjednica je Karmela Caparin (HDZ).

Odbor za lokalnu samoupravu vodit će Zvonimir Mršić (SDP), a potpredsjednik je Zvonimir Puljić (HDZ).

Predsjednik Odbora za izbor i imenovanja je Branimir Glavaš (HDZ), a potpredsjednik Josip Vresk (HSS) .

Na čelu Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav je Dražen Bošnjaković (HDZ), a potpredsjednica je Ingrid Antičević - Marinović (SDP)

Sabor je imenovao i članove parlamentarnih izaslanstava u Interparlamentarnoj uniji, Parlamentarnoj skupštini Vijeća Europe, OESS-u, te NATO-u.

Treću sjednicu Sabor će nastaviti sutra.

(Hina) ibob jn

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara