Oscar 2010: Potpuna lista nominacija i pobjednika

Oscar 2010: Potpuna lista nominacija i pobjednika

Foto: AFP

Najbolja glavna muška uloga

Jeff Bridges - "Crazy Heart"
George Clooney - "Up in the Air"
Colin Firth - "A Single Man"
Morgan Freeman - "Invictus"
Jeremy Renner - "The Hurt Locker"

Najbolja sporedna muška uloga

Matt Damon - "Invictus"
Woody Harrelson - "The Messenger"
Christopher Plummer - "The Last Station"
Stanley Tucci - "The Lovely Bones"
Christoph Waltz - "Inglourious Basterds"

Najbolja glavna ženska uloga

Sandra Bullock - "The Blind Side"
Helen Mirren - "The Last Station"
Carey Mulligan - "An Education"
Gabourey Sidibe - "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"
Meryl Streep - "Julie & Julia"

Najbolja sporedna ženska uloga

Penélope Cruz - "Nine"
Vera Farmiga - "Up in the Air"
Maggie Gyllenhaal - "Crazy Heart"
Anna Kendrick - "Up in the Air"
Mo'Nique in "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"

Najbolji animirani film

"Coraline"
"Fantastic Mr. Fox"
"The Princess and the Frog"
"The Secret of Kells"
"Up"

Najbolja scenografija

"Avatar"
"The Imaginarium of Doctor Parnassus"
"Nine"
"Sherlock Holmes"
"The Young Victoria"

Najbolja kamera

"Avatar"
"Harry Potter and the Half-Blood Prince"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"The White Ribbon"

Najbolja kostimografija

"Bright Star" (Apparition) 
"Coco before Chanel"
"The Imaginarium of Doctor Parnassus"
"Nine"
"The Young Victoria"

Najbolja režija

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"
"Up in the Air"

Najbolji dokumentarac

"Burma VJ"
"The Cove"
"Food, Inc."
"The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers"
"Which Way Home"

Najbolji kratki dokumentarac

"China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province"
"The Last Campaign of Governor Booth Gardner"
"The Last Truck: Closing of a GM Plant"
"Music by Prudence"
"Rabbit à la Berlin"

Najbolja montaža

"Avatar" 
"District 9"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"

Najbolji strani film

"Ajami"- Izrael

Tekst se nastavlja ispod oglasa
"El Secreto de Sus Ojos" - Argentina
"The Milk of Sorrow" - Peru
"Un Prophète" - Francuska
"The White Ribbon" - Njemačka

Najbolji makeup

"Il Divo"
"Star Trek"
"The Young Victoria"

Najbolja filmska glazba

"Avatar"
"Fantastic Mr. Fox"
"The Hurt Locker"
"Sherlock Holmes"
"Up"

Najbolja pjesma iz filma

"Almost There" - "The Princess and the Frog"
"Down in New Orleans" - "The Princess and the Frog"
"Loin de Paname" - "Paris 36"
"Take It All" - "Nine"
"The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)" - "Crazy Heart"

Najbolji film godine

"Avatar"
"The Blind Side"
"District 9"
"An Education"
"The Hurt Locker"
"Inglorious Basterds"
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"
"A Serious Man"
"Up"
"Up in the Air"

Najbolji kratki animirani film

"French Roast"
"Granny O'Grimm's Sleeping Beauty"
"The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)"
"Logorama"
"A Matter of Loaf and Death"

Najbolji kratki film

"The Door"
"Instead of Abracadabra"
"Kavi"
"Miracle Fish"
"The New Tenants"

Najbolja zvučna montaža

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Star Trek"
"Up"

Najbolji zvučni efekti

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Star Trek"
"Transformers: Revenge of the Fallen"

Najbolji vizualni efekti

"Avatar"
"District 9"
"Star Trek"

Najbolji adaptirani scenarij

"District 9"
"An Education"
"In the Loop"
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"
 
"Up in the Air"

Najbolji originalni scenarij

"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"The Messenger"
"A Serious Man"
"Up"

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara