cristiano ronaldo

Cristiano Ronaldo je najbolji strijelac u povijesti nogometa

JUVENTUS je pobijedio Napoli 2:0 i deveti put u povijesti osvojio talijanski superkup.

Talijanski prvak je poveo golom Cristiana Ronalda u 65. minuti, a nakon što je Insigne u 80. promašio penal, konačnih 2:0 postavio je Morata u šestoj minuti nadoknade.

Ronaldu je to bio 20. gol u isto toliko nastupa u ovoj sezoni, ali je ovim golom postao najbolji strijelac u povijesti nogometa. Portugalcu je to bio 760. gol u karijeri čime je prestigao 66 godina stari rekord Čeha Josefa Bicana koji je od 1931. do 1955. zabio 759 golova. Legendarni Pele tvrdio je da je u karijeri zabio više od 1000 golova, ali puno ih je bilo na neslužbenim i trening-utakmicama pa oni nisu službeno zabilježeni.

Ronaldo je u karijeri igrao za samo četiri kluba. Za Sporting je zabio pet golova u 31 nastupu, za United 118 u 292 utakmice, za Real 450 golova u 438 nastupa te za Juventus 85 golova u 108 utakmica. Za portugalsku reprezentaciju odigrao je 170 utakmica i čak 102 puta bio među strijelcima.

Od 760 golova iz penala je zabio 133, iz slobodnih udaraca 57, a iz igre 569 puta.