VIDEO Ovako su Rusi dočekali prvi McDonald's u Moskvi

30.000 Rusa stajalo je u redu za prvi McDonald's u Sovjetskom Savezu, 30. siječnja 1990. McDonald's je otvorio svoj prvi restoran na Moskovskom Puškin trgu i odmah postao najveća podružnica.

Prvi put otvoren u siječnju 1990. godine, građani su stajali u redu do iza ugla i klicali da uživaju u američkoj fast foodu. Ruski glavni grad danas ima više od stotinu McDonald's restorana. Nakon uspjeha prve podružnice, lanac je otvorio trgovinu u Kini 10 mjeseci kasnije.

Restoran je zatvoren zbog zlouporabe zdravstvenih sankcija u rujnu 2014., a ponovno je otvoren 19. studenog 2014.

Vezano

Popularno

Najnovije

2 komentara
Za komentiranje otvori Lajk.hr
cross1   •  14 prosinca 2017
arri, prilično sam siguran da je red bio takav 2-3 dana....znam da smo prolazili i da nismo mogli vjerovati koji su to debili spremni pola dana čekati u redu za hamburger
arri_ZG   •  12 prosinca 2017
Pa, sjetimo se otvaranja prvog McDonaldsa u Zagrebu... Red je bio od Jurišićeve do Name u Ilici, i tako cijeli dan. :)