Otkriveno što je sa psom kojeg su vezali za auto i vukli po cesti: "Više neće patiti"
PAS HUGO, čija je sudbina prošlog tjedna šokirala Hrvatsku nakon što je objavljena snimka na kojoj ga muškarac vuče zavezanog za automobil kroz Šibenik, sada je na sigurnom i pod skrbi udruge Šibenske šape. Udruga se oglasila na Facebooku i otkrila da je pas preuzet od obitelji uhićenog vlasnika te smješten na sigurno mjesto, gdje će čekati novi dom.
"Danas su nam ga predali i on je sad pod našom skrbi. Hugo je veterinarski obrađen i prebačen na plaćeni kućni smještaj, gdje će ostati dok mu ne nađemo savršen dom kakav zaslužuje", objavili su.
"Od danas više nikad neće patiti"
Iz Šibenskih šapa poručuju kako je Hugo divan pas star pet godina te da se nadaju da će brzo zaboraviti sve što je proživio.
"Divan pasonja, star pet godina, od danas više nikad u životu neće patiti. Nadamo se da će brzo zaboraviti sve loše što je proživio i da ćemo uskoro objavljivati slike njegovog ogromnog blentavog osmijeha", napisali su.
Dodali su i da će Hugo sljedećih desetak dana provesti na procjeni kako bi se utvrdilo kakav dom i uvjeti mu najbolje odgovaraju.
Snimka zgrozila javnost
Podsjetimo, uznemirujuća snimka psa zavezanog za automobil pojavila se prošlog tjedna na Facebook stranici Šibenske šape. Na snimci se vidi kako automobil vozi, dok pas trči privezan lancem.
Sve se dogodilo na cesti iznad šibenskog naselja Vidici, a policija je ubrzo pronašla i uhitila 59-godišnjaka zbog sumnje na kazneno djelo ubijanja ili mučenja životinja.
"Odmah po zaprimanju dojave policijski službenici poduzeli su sve mjere i radnje radi utvrđivanja identiteta vozača i okolnosti događaja", objavila je tada policija.
Ispričali se čovjeku čiji je broj bio na autu
U novoj objavi Šibenske šape osvrnule su se i na čovjeka čiji se broj telefona nalazio na automobilu snimljenom u incidentu. Riječ je o vlasniku tvrtke koji je, kako je ranije tvrdio, vozilo prodao, ali na njemu su ostale stare naljepnice s kontaktima firme. Udruga mu se javno ispričala zbog negativnih reakcija koje je doživio nakon objave snimke.
"Znamo da ova isprika ne može nadoknaditi štetu koja je nastala, ali nadamo se da ćemo u budućnosti ostvariti uspješnu suradnju", poručili su.
Na kraju su zahvalili svima koji su pomogli da Hugo dobije novu priliku za život. "Sretni smo da ova priča ima divan kraj. Ne ponovilo se."