Barca se oprostila od obrane naslova: Sammirov Getafe remizirao na Camp Nou!

BARCELONA je u 36. kolu Primere na svom Camp Nou remizirala protiv Getafea 2:2. Katalonci sada imaju utakmicu više, ali zaostaju tri boda za vodećim madridskim Atleticom, dok trećeplasiranom Realu bježe dva boda, međutim kraljevski klub ima dvije utakmice manje. Barca do kraja prvenstva ima još dvije utakmice.

Gerardo Martino započeo je utakmicu u najjačem sastavu, dok je Getafe u vrhu napada predvodio bivši hrvatski reprezentativac i član Dinama, Sammir. Gosti su svoje prilike vrebali kroz kontre i polukontre, dok su igrači Barce s bezbroj dodavanja pokušavali zabiti pogodak. U tome su uspjeli u 22. minuti kada je Messi pospremio jednu povratnu loptu za svoj 28. ovosezonski pogodak u španjolskom prvenstvu, ali ubrzo je i vratar Barce Pinto morao vaditi loptu iz svoje mreže. Sammir je pobjegao svom čuvaru, ali na 20 metara od gola zaustavio ga je Mascherano, koji je za taj start dobio i žuti karton.

Sarabia je prebacio živi zid, lopta je došla do Lafita koji je zabio za 1:1. U 67. minuti Barca se preko Sancheza vratila u vodstvo, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Lafita je svojim drugim pogotkom spasio Getafe od poraza, a zadao težak udarac katalonskom divu.