Dinamo izmorio Pletikosu! Popio tri gola, pa obranio penal

ROSTOV je poražen od Dinama iz Moskve 3:2, a Stipe Pletikosa preživio je tešku večer. Pošteno su ga gosti probušili s tri pogotka; prvi u praktički nebranjenu mrežu, a ostale u bliži Pletikosin kut. Ni obrana mu nije pretjeralo pomogla. Unatoč tri primljena pogotka imao je prvi vratar hrvatske reprezentacije i mali razlog za zadovoljstvo. Obranio je jedanesterac u 84. minuti susreta koji je od prve do posljednje minute odigrao i Hrvoje Milić.

Rostov je u 28. kolu poražen na svom terenu. Gosti iz Moskve poveli su 3:0 uz dva gola Jonova (1, 17) i jednim Kokorina (68), a domaći su do kraja susreta uspjeli smanjiti preko Dzjube (75) i Yooa (83). Rostov je ostao osmi na ljestvici sa 36 bodova, dok je Dinamo četvrti sa 49.

Na vrhu je Zenit iz Sankt Peterburga sa 59 bodova, jedan manje imaju CSKA i Lokomotiv iz Moskve s tim da je CSKA odigrao utakmicu više. U nedjelju će se u Moskvi igrati veliki derbi između Lokomotiva i Zenita koji će uvelike odrediti rasplet borbe za naslov.