Hajduk lako protiv Osijeka, Strahonja nakratko prekinuo utakmicu zbog vrijeđanja Mamića i HNS-a

HAJDUK je protiv Osijeka slavio s 4:2 u posljednjoj utakmici 35. kola HNL-a.

Splitski klub je pred tri tisuće navijača poveo u 22. minuti prekrasnim golom Tina-Svena Sušića. Reprezentativac BiH primio je loptu na desnoj strani, a zatim ljevicom pogodio rašlje gostujućeg gola. Petnaest minuta kasnije bilo je 2:0. Lopta se sretno odbila do Milovića koji je pogodio lijevi kut gola Malenice.

Već tada je sudac Strahonja upozorio Torcidu na skandiranje protiv Mamića i HNS-a, a početkom drugog poluvremena je prekinuo utakmicu na desetak minuta jer navijači domaće momčadi nisu prestajali s vrijeđanjem.

Samo što su se nogometaši vratili na travnjak Milović je zabio nakon kornera, a na drugoj strani je Borna Barišić smanjio iz slobodnjaka. Tri gola prednosti Hajduku je vratio Kouassi nakon odbijanca, a petoj od 16 minuta sudačke nadoknade Cesarec je zabio za konačnih 4:2.

Torcida se porukom: "Mario, sretno i hvala ti", oprostila od Marija Pašalića, novog igrača Chelseaja, koji je odigrao posljednju utakmicu za Hajduk na Poljudu.

Hajduk će sezonu završiti na trećem mjestu, dok će Osijek u posljednjem kolu tražiti pobjedu protiv Hrvatskog Dragovoljca za opstanak u ligi.