Novi kiks Marseillea

U SUSRETU 30. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na gostovanju pobijedio Marseille 1:0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Pogodak odluke zabio je Abdoulaye Doucoure u 76. minuti i tako nanio deseti ovosezonski poraz Marseilleu.

Gostujuću pobjedu ostvario je i otpisani Ajaccio protiv Valenciennesa 3:2. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, no ipak je ispustio važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Junak utakmice bio je Issa Baradji koji je za Ajaccio zabio u 87. i 90. minuti.

Bordeaux i Nica su odigrali bez pobjednika, 1:1. Domaćin je poveo golom Jussiea (63-11m), a izjednačio je Alexy Bosetti (67). Nesuđeni hrvatski reprezentativac Gregory Sertich nije nastupio za Bordeaux.

Aktualni prvak PSG u petak je na gostovanju pobijedio Lorient 1:0 golom Thiaga Motte u 41. minuti.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice St Etienne - Sochaux, Guingamp - Lyon i Monaco - Lille.

Na ljestvici vodi PSG sa 73 boda, na drugom mjestu je Monaco sa 62 boda i utakmicom manje, a treći je Lille sa 53 boda i također susretom manje.