Old Trafford spreman za 20. naslov prvaka: Ferguson igrače izazvao da večeras ispišu povijest

SEDAM minuta iz snova bilo je dovoljno Tottenhamu da dođe do fantastične pobjede 3:1 protiv Manchester Cityja. Time su Spursi već prije kraja travnja gurnuli naslov prvaka u ruke Manchester Unitedu. Razlika između gradskih rivala je 13 bodova, a United igra 34. kolo protiv Aston Ville večeras na Old Traffordu. Pobijede li, prednost će biti nedostižna.

Dempsey je u 75. zabio za 1:1 nakon gla Nasrija u 5. minuti. Defoe je preokrenuo rezultat u 79. minuti, a Gareth Bale u 82. potvrdio pobjedu.

"Bio je to fantastičan preokret", rekao je Bale nakon pobjede: "Prvi gol dao nam je samopouzdanje, navijači su postali glasniji i nosili su nas do još dva gola".

Pet utakmica ostalo je do kraja, a pred Tottenhamom je napeta borba za Ligu prvaka s gradskim rivalima Arsenalom i Chelseajem.

"Moramo nastaviti u ovakvom duhu u sljedećih pet kola kako bismo ostvarili ciljeve", dodao je Bale.

Završnica prošle sezone bila je jedna od najnapetijih u novijoj povijesti Premiershipa. Niti godinu dana nakon što je City u sudačkoj nadoknadi osvojio prvi naslov prvaka od 1968., Alex Ferguson sprema se proslaviti svoj 13. naslov na klupi "crvenih vragova". Igrače je izazvao da se već večeras upišu u povijest pobjedom protiv Aston Ville na Old Traffordu za 20. titulu u povijesti.

Pobijedi li United i u sljedećih pet kola, srušit će i rekord Mourinhovog Chelseaja od 95 bodova iz 2005. godine.