Pet golova i dva preokreta u ludoj utakmici na Kantridi: Rijeka na krilima Sharbinija svladala Lokomotivu!

U 26. KOLU Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali zagrebačku Lokomotivu s 3:2 i probili se na drugo mjesto ljestvice.

U vrlo uzbudljivoj utakmici na Kantridi Riječani su uspjeli u drugom dijelu nadoknaditi zaostatak od 1:2, a pobjednčki pogodak postigao je Brezovec deset minuta prije kraja. Domaćini su poveli preko Sharbinija, a u samo dvije minute napadač Lokomotive Budimir je postigao dva zgoditka i šokirao Kandridu. Kramarić je u 52. minuti izjednačio, a Brezovec u 80. glavom donio tri boda Riječanima, koji su sada boljom gol-razlikom preuzeli drugo mjesto Hajduku, koji u nedjelju igra kod Osijeka.

Vodi Dinamo sa 59 bodova, Rijeka i Hajduk imaju po 51 bod, Split je četvrti s 40, a Lokootiva peta s 39 bodova.

U prvoj utakmici Dana Zadar je na svojim Stanovima došao do pobjede nad Slaven Belupo od 2:1. Nakon prvog dijela u kojem nije bilo zgoditaka, u 50. minuti su gosti poveli zgoditkom Glavine (50), no Zadrani su u samoj završnici uspjeli sve preokrenuti i pobijediti pogocima Ivančića i Weitzera. Zadranima je ovo bila izuzetno važna pobjeda u borbi za ostanak jer sada na sedmom mjestu imaju 11 bodova više od osmoplasiranoga Slavena.

Sastavi:

Rijeka: Vargić - Mujanović, Lešković, Knežević, Maleš, Močinić, Alispahić, Sharbini, Jugović, Tomečak, Kramarić

Lokomotiva: Zelenika - Musa, Barbarić, Prenga, Čalušić, Begonja, Chago, Trebotić, Šitum, Pjaca, Budimir