Srpkinje bez medalje: Mađarice uzele broncu nakon produžetaka

ŽENSKA rukometna reprezentacija Mađarske osvojila je treće mjesto na Europskom prvenstvu u Srbiji. U borbi za broncu Mađarice su svladale domaću reprezentaciju s 41:38.

Pred više od pet tisuća navijača odigrana je jedna od najdramatičnijih utakmica na prvenstvu. Prvo poluvrijeme završilo je s čak 40 golova (21:19 za Mađarsku). U drugom poluvremenu Srbija je izjednačila, a Mađarice su imale priliku ostvariti pobjedu u posljednjim trenucima. Imale su jedanaest sekundi za napad, ali nisu uspjele uputiti udarac i utakmica je otišla u produžetke.

Ipak, u produžecima su mađarske rukometašice bile dominantne i s tri gola razlike uzele medalju. Rukometašice Srbije ostale su uplakane na terenu nakon utakmice.