Video - Spallettijeve najave puste tlapnje: Benfica rutinski preko Zenita do četvrtfinala Lige prvaka

BENFICA je na lisabonskom Luzu s 2:0 gotovo rutinski svladala ruski Zenit, tako se plasiravši u četvrtfinale Lige prvaka. Strijelci za portugalsku momčad bili su Perreira u 45. i Oliveira u 90. minuti.

Iako je cijeli prošli tjedan Luciano Spalletti najavljivao veliku, povijesnu partiju i podvig svoje momčadi, u Lisabonu nismo vidjeli ništa približno. Domaća momčad od prve je do posljednje minute dominirala terenom, a pobjeda Portugalaca mogla je biti izražena i s još nekoliko golova razlike.

Pred prepunim Luzom Benfica je prva zaprijetila. Igrala se 15. minuti kada je Cesar je pucao s petnaestak metara iskosa lijevom, a lijepo paradom gol ruske momčadi spasio je Malafeev. Deset minuta kasnije nakon ubačaja iz skraćenog kornera odlično su kombinirali Portugalci, Javi Garcia našao se sam na deset metara, međutim njegov udarac blokirao je Lombaerts.

Perreira načeo Spallettijevu momčad

Tek u 41. minuti zabilježili smo prvu pravu priliku ruske momčadi i to zbog nespretnosti domaćeg čuvara mreže. Nevjerojatno se poigravao portugalski vratar na svom golu i malo je nedostajalo da ruska momčad povede. Na koncu Širokov je pucao, ali Arthur jedva prihvatio loptu. I onda kada se činilo da će poluvrijeme završiti bez golova, Benfica je povela.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade, Witsel je pucao iz okreta s deset metara, Malafeev obranio, međutim lopta je došla do Pereire koji s lakoćom zabija za 1:0. Taj gol podignuo je samopouzdanje domaćinima, koji su i početkom drugom poluvremena bili bolji i aktivniji suparnik. Tako je u 53. minuti nakon ubačaja iz kuta na pet metara sam ostao stoper Jardel, ali njegov udarac glavom prolazi tik pokraj gola.

Malafeev spašavao Zenit od težeg poraza

U 63. minuti imali su Portugalci priliku riješiti pitanje pobjednika. Witsel je dubinskom loptom izbacio Cardoza oči u oči s ruskim vratarom, no dobro je ruski vratar reagirao i nogom loptu skrenuo u korner. Deset minuta kasnije još jednu priliku imao je Cardozo kada je na povratnu loptu topovski tukao s ruba kaznenog prostora, ali i ovaj put bolji je bio Malafeev.

U finišu susreta Rusi su sasvim nestali s terena, bezglavo su pokušavali zabiti izjednačujući gol, a igrači Jorge Jesusa imali su golem prostor za kontranapad.  U 91. minuti jedan od njih bio je ubitačan, a brzu kombinaciju u gol i konačnih 2:0 pretvorio je Oliveira. Portugalci su u svakom slučaju zasluženo među osam najboljih momčadi Starog kontinenta.