LIGE PETICE

ATALANTA - SASSUOLO 3:1 Pašalić golom potvrdio plasman u Ligu prvaka

ATALANTA je u posljednjem, 38. kolu Serie A slavila s 3:1 protiv Sassuola i tako osigurala nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone u rijetko dramatičnoj završnici prvenstva u Italiji.

Momčad iz Bergama vadila se nakon što je Sassuolo poveo u 19. minuti pogotkom Berardija koji je u 35. poništio Duvan Zapata pa se s 1:1 otišlo na poluvrijeme. Pred sam kraj Berardi je isključen zbog dva žuta kartona. U drugom dijelu su još zabili Gomez (53') i Pašalić (65') i tako potvrdili veliku pobjedu.

Pašalić je zabio gol samo tri minute nakon što je ušao i tako osigurao Atalanti pobjedu vrijednu Lige prvaka. Na samom kraju utakmice, u 83. minuti isključen je Francesco Magnanelli, kao i Berardi, obojica zbog prigovora.