PRIPREMNE UTAKMICE

BARCELONA - CHELSEA 1:2 Rakitić golčinom ublažio poraz

IVAN RAKITIĆ zabio je utješni gol za Barcelonu koja je bez Lionela Messija i Luisa Suareza te s debitantom Antoineom Griezmannom izgubila od Chelseaja 1:2 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Saitami.

Engleska momčad povela je u 34. minuti preko mladog Tammyja Abrahama. Jorginho je prekinuo dodavanje Sergija Busquetsa i lansirao mladog 21-godišnjeg napadača u zicer, a on se oslobodio golmana i elegantno zabio za vodstvo Bluesa.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku majstorije možete pogledati OVDJE.

Na 2:0 povisio je u 81. minuti Ross Barkley pogotkom s ruba šesnaesterca uz lijevu stativu i potvrdio pobjedu londonskog sastava.

Rakitić je početkom drugog poluvremena zamijenio Busquetsa, a u 91. minuti uspio je zabiti jedini gol za Barcu i ublažiti poraz. Primio je Raketa loptu na nekih 20 metara i poslao pravi projektil u gornji lijevi kut. Bila je to golčina hrvatskog reprezentativca koja je velikim pljeskom ispraćena s tribina.