VIDEO Bilićeva zvijezda uništila Rumunjsku pa u suzama napustila teren

Screenshot: Streamable

DIMITRI PAYET već nakon uvodnih 90 minuta Europskog prvenstva istaknuo je svoju kandidaturu za najkorisnijeg igrača turnira. Bilićev miljenik namjestio je prvi gol Oliveru Giroudu, a ono što je učinio u 88. minuti prepričavat će se danima.

Pri rezultatu 1:1 Payet se oslobodio na 20-ak metara od gola, namjestio loptu na ljevicu i potom silovito opalio. Rumunjski golman Ciprian Tatarusanu nije se ni pomaknuo, nemoćno je pogledom ispratio loptu u lijeve rašlje.

Francuska nije bila uvjerljiva na otvorenju Europskog prvenstva, ali zahvaljujući sjajnom veznjaku West Hama započela je svoj put ka naslovu pobjedom protiv neugodne Rumunjske 2:1. Savršeniju večer od ove Payet nije mogao zamisliti.

Didier Deschamps izvadio ga je iz igre u sudačkoj nadoknadi, a Stade de France počastio ga je ovacijama za fantastičnu partiju na startu Eura. West Hamov igrač nije mogao suzbiti emocije na koncu susreta, dok je izlazio uz gromoglasan pljesak potekle su suze radosnice.