NBA LIGA

Bojana Bogdanovića prvaci stavili u društvo LeBrona, Kawhija, Lillarda i Embiida

TORONTO RAPTORSI odigrali su najbolje poluvrijeme ove sezone, a "žrtva" su bili Utah Jazz i Bojan Bogdanović.

Prvaci NBA lige pobijedili su 130:110, ali već su na poluvremenu imali ogromnih 77:37. Tih 40 poena najveća je prednost koju su Raptorsi u povijesti imali na poluvremenu, najveći zaostatak koji je Utah ikad imala nakon prve 24 minute i najveća razlika na poluvremenu jedne NBA utakmice ove sezone uopće.

Bogdanović se uklopio u sivilo gostiju odigravši najslabiju utakmicu sezone koju je završio s 11 koševa (šut 5-14, trice 1-5), sedam skokova, dvije asistencije i jednom osvojenom loptom.

Mike Conley bio je prvi strijelac Jazza s 20 koševa, a Raptorse je predvodio Pascal Siakam s 35.

Džezerima nije pomogla izvrsna treća četvrtina u kojoj su ubacili čak 49 koševa, zaostatak je bio prevelik da bi utakmicu učinili zanimljivom.

Bogdanović se najslabijom partijom sezone našao u društvu mnogih superzvijezda koje su Raptorsi ukrotili ove sezone. LeBrona Jamesa limitirali su na 13 koševa (šut 5-15), Kawhija Leonarda na 11 (šut 2-11), Damiana Lillarda na devet (2-11), a Joela Embiida doslovno su ostavili bez koša (0-11).

Ovom pobjedom Toronto se učvrstio na drugome mjestu Istoka s omjerom 15-4, a kod kuće je još neporažen s 9-0, što je najbolji domaći omjer u NBA ligi. Utah je šesta na Zapadu s omjerom 12-8.