serie a

Bologna bez Mihajlovića napokon slavila, navijači Sampdorije mu poslali poruku

BOLOGNA je bez pomoći svog trenera Siniše Mihajlovića uspjela pobijediti i tako prekinuti niz od pet utakmica bez slavlja.

Nakon velike borbe sa Sampdorijom na otvaranju nedjeljnog programa talijanske Serie A Bologna je uspjela osvojiti važne bodove u devetom kolu.

Mihajlović nije bio na klupi zbog trećeg ciklusa kemoterapije koju prima u borbi s akutnom leukemijom, a navijači Sampdorije pripremili su mu iznenađenje s obzirom na to da je u đenovskom klubu četiri godine proveo kao igrač (od 1994. do 1998.), ali i dvije kao trener (od 2013. do 2015.)

Uoči susreta na stadionu Renato Dall'Ara izvjesili su transparente na kojima je pisalo "Naprijed, Siniša!" i Pobjednici uvijek pronađu način", što je svojevrsno parafraziranje čuvene izjave nekadašnjeg predsjednika SAD-a Johna Kennedyja, koju je Mihajlović često citirao tijekom karijere.

Čak se i trener gostiju Claudio Ranieri, koji je debitirao remijem s Romom (0:0), osvrnuo na Mihajlovićevu borbu s teškom bolesti rekavši da je srpski trener pokazao ogromnu snagu i volju u bitci s leukemijom.

"Sve što sada možemo je pružiti mu metaforički zagrljaj i nadati se da sve ide dobro. Svoj karakter dobro je prenio i na igrače Bologne", rekao je Ranieri."

Njegove riječi o karakteru bolonjskih igrača potvrđene su na startu drugog poluvremena kad je Argentinac Rodrigo Palacio lijepo pogodio na asistenciju Roberta Soriana za vodstvo od 1:0. Par minuta kasnije Fabio Depaoli je zatresao mrežu domaćina, ali je pogodak poništen zbog zaleđa, da bi u narednom napadu na drugoj strani Palacio imao šansu riješiti utakmicu. Međutim, pogodio je samo vanjski dio mreže nakon udarca sa 16 metara.

Uslijedila je kazna u 64. minuti, kad su gosti izjednačili. Ricardo Orsolini izgubio je loptu na sredini terena, a ona je brzo proslijeđena do Manola Gabbiadinija koji je majstorski s ruba kaznenog prostora plasirao u nebranjeni dio mreže za 1:1. Bio mu je to šesti pogodak protiv Bologne u karijeri.

Ipak, više želje, volje i karaktera pokazali su nogometaši Bologne koji su u 78. minuti poslije kornera stigli do novog vodstva i, kako se na kraju ispostavilo, do treće ovosezonske pobjede. Strijelac je za prekid crne serije od pet utakmica bez slavlja bio Mattia Bani.