BOSANSKI TENK OSVETIO SE ZA GAĐANJE GOVNIMA Zabio golčinu bivšim rivalima pa ih provocirao majicom

Screenshot: Youtube

SEAD KOLAŠINAC po dolasku u Englesku ovog ljeta iz Schalkea prozvan je Bosanski tenk. Navijači Arsenala zaljubili su se u njega na prvi pogled, a ljubav se povećala njegovom golčinom Kolnu u prvom kolu Europa Lige za 1:1, nakon čega je Arsenal preokrenuo na pobjedu 3:1.

Navijači Topnika, kojima je dosta lakonogih, lepršavih umjetnika i "umiranja u ljepoti" dok momčad nema poštenog fajtera, poludjeli su za Kolašincem zato što je snažni, dokazani borac. Osim borbenošću i građom tijela poput Roberta Carlosa, lijevi bočni i reprezentativac BiH od debija u klubu oduševljava navijače Topnika ključnim golovima i asistencijama.
Kolašinac je i sinoć spasio Arsenal, u Europa Ligi protiv Kolna. Njegov klub na poluvremenu je na domaćem terenu gubio 0:1 od zadnje momčadi Bundeslige. Wenger ga je poslao u igru od početka nastavka, a on mu se odužio samo četiri minute kasnije, kada ljevicom iz voleja para mrežu za izjednačenje i početak preokreta.

Navijače njegovog aktualnog kluba oduševio je golom, a navijače bivšeg Schalkea, proslavom zgoditka. Kolašinac je nakon poentiranja podigao dres ispod kojeg je bila majica s natpisom "Nordkurve". To je ime navijačke skupine Schalkea.

Iako navijači Schalkea i Kolna tradicionalno nisu bili neprijatelji, odnosi su im se u posljednje vrijeme bitno pogoršali nako što su navijači Kolna, i to na gostovanju u Gelsenkirchenu, domaće gledatelje gađali izmetom.

Podsjećamo, Kolašinac je u prvom službenom nastupu za Arsenal, na kraju utakmice za Superkup, zabio izjednačujući gol protiv Chelseaja, a Topnici su pobijedili na penale.

Zaludio je navijače i na otvaranju sezone u Premier Leagueu. Bez obzira na to što je bio dio obrane koja je primila tri gola. Arsenal i Leicester odigrali su ludu utakmicu, punu uzbuđenja, golova i preokreta, a Kolašinca je bio pun teren. Nakon Arsenalovog vodstva, već u drugoj minuti Leicester je preokrenuo na 1:2. Ali, u sudačkoj nadoknadi Kolašinac izbija sam pred Schmeichela te neočekivano i nesebično proigrava Welbecka, koji savršeno poslužen lagano poentira za izjednačenje. Na kraju je Arsenal pobijedio 4:3, a mediji i navijači dvostruko su slavili Kolašinca; zbog važne asistencije i toga što je "uništio" Riyada Mahreza, ključnog igrača gostiju.

I u prošlom prvenstvenom kolu, u subotu protiv Bournemoutha, Kolašinac je namjestio važan gol. Arsenal je nakon dva uzastopna poraza u Premier Leagueu morao pobijediti. Kolašinac je to omogućio asistencijom Welbecku već u 6. minuti, a na kraju je Arsenal slavio 3:0.