Ćorluka tragičar derbija: Šef obrane gleda dok prima golove za poraz

PRIJE dva mjeseca bio je junak moskovskog derbija, kada je petom namjestio gol za dramatičnu pobjedu (1:0) Lokomotiva protiv CSKA-a.

Ali, sada je dokapetan aktualnog prvaka Rusije samo gledao kako njegova momčad prima oba gola za poraz u drugom gradskom derbiju, 1:2 protiv Spartaka u 16. kolu.

U 5. minuti Glušakov postiže prvi gol za Spartak,a Vedran Ćorluka pogledom je ispratio kako odbijena lopta u kaznenom prostoru pokraj njega prolazi do suparnika koji lako zabija.

Luiz Adriano je u 37. minuti poduplao vodstvo Spartaka i to tako što je neometano loptu glavom poslao u gol jer je Ćorluka umjesto da ga isprati i skoči s njim, samo gledao let lopte i suparničkog igrača.

Ćorluka je na kraju prvog poluvremena dobio žuti karton, a trener Semin zamijenio ga je već u 62. minuti, pokušavajući poništiti prednost suparnika. Ali, uspio je doći tek do počasnog gola.

Spartak je pobjedom u derbiju uzeo Lokomotivu četvrto mjesto, a Ćorlukina momčad, koja ove sezone brani naslov, sada ima devet bodova manje od vodećeg Zenita, koji ima i utakmicu manje.