Video - Derbi ukrajinskog Kupa pripao Šahtaru: Eduardo s dva gola srušio Dinamo

DVA je pogotka hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postigao u 3:2 kijevskoj pobjedi Šahtara nad Dinamom u derbiju igranom u osmini finala Ukrajinskoga nogometnog kupa.

Heroj pobjede aktualnih prvaka bio je hrvatski reprezentativac, koji je dva puta, u devetoj i 88. minuti utakmice, ubojito reagirao pred golom Oleksandra Šovkovskija i zabio za 1:0 odnosno 3:1 vodstvo Šahtara.

Pokazali su se ti pogoci ključni za sastav Mircee Lucescua, koji je proslavio svoju 250. pobjedu na Šahtarovoj klupi kad su službena natjecanja u pitanju.

Na 2:0 za Šahtar povisio je Teixeira u 21. minuti, dok je na 2:1 smanjio Jarmolenko pretkraj prvog poluvremena. Artem Milevskij u petoj je minuti sudačke nadoknade zabio utješan pogodak za domaćine.

Eduardo, koji je dosad ove sezone za Šahtar zabio samo tri prvenstvena pogotka, zamijenjen je tek u petoj minuti sudačke nadoknade. Zaradio je u 48. i žuti karton. Zabio je već tri gola u ukrajinskim derbijima.

Dario Srna kapetanski je predvodio svoju momčad do pobjede odigravši cijeli dvoboj na mjestu desnog beka. Ognjen Vukojević u domaćoj je momčadi također odradio svih 90 minuta.

Ukrajinski nogometni kup, osmina finala:

Dinamo K. - Šahtar D. 2:3 (Jarmolenko 41, Milevskij 90+5 / Eduardo 9, 88, Teixeira 21)

Karpatij L. - Metalist H. 1:0