NBA

Dončić najboljom utakmicom u NBA ligi ušao u povijest: Samo je on uspio ovo

SAMO dva dana nakon što se sjajnim učinkom protiv Phoenixa u NBA povijesti pridružio velikanima, Luka Dončić je još boljom utakmicom kontra Minnesote postao prvi kojem je u povijesti najjače košarkaške lige svijeta uspjelo imati takve brojke.

Oba Dončićeva podviga važe za NBA igrače tinejdžerske dobi. Protiv Sunsa je 19-godišnji slovenski novajlija s 30 poena, šest skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte učinio da tek sedmi put u povijesti lige tinejdžer meč završi s ovakvim brojkama.

Još impresivnije zvuči podatak u koje društvo je Dončić ušao ovim ostvarenjem. Jedina dva igrača koji su to do ovog meča uspjeli zovu se LeBron James i Kevin Durant.

Ali, kao i toliko puta u Dončićevoj rookie sezoni, mora se napisati: njegova nova utakmica i novi učinak za sva vremena NBA lige.

Dončić je u gostujućoj pobjedi Dallasa kod Minnesote 119:115 za malo manje od 35 minuta postigao 29 poena uz šut iz igre 10/23, a za tricu 2/9. Šuterski se, dakle, nije proslavio, ali je svejedno bio najbolji strijelac momčadi. Što je još važnije, 11 poena postigao je u odlučujućoj, posljednjoj četvrtini napete utakmice.

Osim poenima, Dončić se istaknuo i s 12 asistencija, a samo dva skoka nedostajala su mu do triple-double učinka. Dodao je dvije ukradene lopte i tako zaokružio brojčano najbolju utakmicu u debitantskoj NBA sezoni.

Ovim učinkom postao je prvi tinejdžer u povijesti najjače košarkaške lige s ovakvim brojkama na jednom meču.