NBA LIGA

Dončić se smijao treneru Bullsa zbog suludog poteza pa promašio tricu za pobjedu

CHICAGO BULLSI imali su napad u drugoj četvrtini utakmice protiv Dallasa, a trenutak prije nego što će Ryan Arcidiacono utrčati u prazan prostor, primiti loptu i položiti, trener domaćina Jim Boylen pozvao je time-out i tako uskratio svojoj momčadi dva sigurna poena.

Češki playmaker Bullsa Tomaš Satoransky očito se naživcirao tim potezom trenera, a Luka Dončić nije se mogao suzdržati te je nakon tog čudnog poteza u nevjerici razvukao osmijeh preko cijelog lica.

Ipak, na kraju su se smijali Bullsi koji su i bez najboljeg strijelca Zacha LaVinea došli do tek druge pobjede u posljednjih 12 utakmica i slavili 109:107. U trećoj četvrtini nadoknadili su zaostatak od 10 poena i pretvorili ga u vodstvo 81:75 na kraju perioda, a zatim kontrolirali utakmicu sve do posljednje minute kad su se othrvali očajničkim pokušajima Mavsa da preokrenu.

Do kraja utakmice ostalo je 2,6 sekundi kad su Mavsi izveli loptu pod svojim košem, a Dončićev šut s centra završio je na obruču.

"Trebao sam to zabiti. Želio sam zabiti, ali promašio sam", rekao je Dončić koji nakon treninga redovito vježba takve dalekometne šuteve baš zbog ovih situacija.

Slovenac je završio s 23 koša, devet asistencija i pet skokova. Prvi strijelac Mavericksa bio je Tim Hardaway s 26 poena, a ujednačeni napad Bullsa predvodio je rookie Coby White s 19 koševa.