Egipatski junak odbio nagradu za igrača utakmice jer je sponzor pivovara

EGIPAT je u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Rusiji odigrao dobru utakmicu, ali izgubio 1:0 od Urugvaja usprkos sjajnim obranama Mohameda El-Shenawyja.

29-godišnji vratar dobio je prednost pred 16 godina starijim rekorderom El-Hadaryjem i odradio sjajan posao, ali u 89. minuti ipak je primio gol. Par minuta kasnije proglašen je najboljim igračem utakmice, no nagradu je odbio i izazvao lavinu reakcija na društvenim mrežama.

Fanovi su oštro kritizirali odluku FIFA-e da nagradu za igrača utakmice sponzorira poznati proizvođač piva Budweiser. Problem je što na Svjetskom prvenstvu u Rusiji nastupa čak sedam reprezentacija u kojima igraju pretežito muslimani (Iran, Egipat, Maroko, Saudijska Arabija, Senegal, Tunis i Nigerija), koji iz religijskih razloga ne konzumiraju alkohol niti ga žele promovirati.

Vjeruje se da će i drugi nogometaši islamske vjeroispovijesti slijediti El-Shenawyjev potez.

Egipat u utorak igra drugu utakmicu u skupini A protiv domaćina Rusije.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko prvenstvo u Rusiji, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag SP 2018

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.