"Elf" demolirao Norvešku, Crna Gora i Slovenija i dalje u borbi za SP

NJEMAČKA je u Stuttgartu razbila Norvežane sa 6:0, ali još nisu uspjeli osigurati prvo mjesto u skupini kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Sjeverna Irska je u Belfastu slavila protiv Češke s 2:0 i ostala u utrci sa svjetskim prvacima.

Za Njemačku je dva gola dao Werner, a već na poluvremenu bilo je 4:0 za "Elf", koji u sljedećem kolu ide u Belfast po potvrdu vize za Rusiju. Sjeverna Irska je nastavila niz sjajnih rezultata i pobjedom protiv Češke osigurala je najmanje drugo mjesto, ali imaju pet bodova manje od svjetskih prvaka.

U ovoj skupini C  Azerbejdžan, kojeg vodi Robert Prosinečki, kod kuće je pobijedio San Marino s 5:1. S ovom pobjedom, trećom u kvalifikacijama, Azeri su s 10 bodova preskočili i Češku (9) i Norvešku (7) te se nalaze na trećem mjestu.

Lewandowski se približio Ronaldu

Poljaci su u skupini E pobijedili kod kuće Kazahstan s 3:0 i time stekli velike izglede za izravni plasman jer vode u skupini. Veliki favorit Poljaci slavili su pogocima Milika, Glika i Lewandowskog došli do tri boda, a ukupno 19.  Poljaci u sljedećem kolu idu u goste Armeniji, a potom dočekuju Crnogorce. Lewandowski je stigao do 12. pogotka u kvalifikacijama, a ispred njega je samo Cristiano Ronaldo sa 14 golova.

Crna Gora i Danska za drugo mjesto skupine

Danci su s lakoćom prošli teško gostovanje u Erevanu, iako su domaćini poveli već u šestoj minuti. Ipak, Skandinavci su na kraju slavili s uvjerljivih 4:1, a junak dvoboja je bio veznjak Werdera Thomas Delaney s čak tri gola. Danci su sada drugi u skupini E sa 16 bodova, kao i Crnogorci koji su u Podgorici pobijedili Rumunjsku.

Crna Gora je slavila s 1:0 novim pogotkom Stevana Jovetića glavom u 75. minuti. U sljedećem kolu Dansku očekuje gostovanje kod Crne Gore i to će vjerojatno biti utakmica odluke u borbi za drugo mjesto skupine.

Slovačka, Slovenija ili Škotska?

U skupini F Engleska je na Wembleyu pobijedila Slovačku s 2:1 i stigla nadomak osvajanja prvog mjesta i vize za Rusiju. Slovaci su šokirali Engleze u 3. minuti pogotkom Lobotke, ali su Englezi ipak pogocima Diera i Rashforda stigli do pobjede.

Škotska je na Hamden Parku lako slavila protiv Malte s 2:0, dok je Slovenija kod kuće pobijedila Litvu s 4:0 i ostala u utrci za plasman na SP. Iličić je prva dva gola zabio iz penala, u 82. je povisio Verbić, a u 90. pogodio Birsa.

U ovoj skupini Engleska ima 20 bodova, dok je ogromna borba za drugo mjesto jer Slovačka ima 15, a Slovenija i Škotska po 14 bodova. U sljedećem kolu Engleska dočekuje Sloveniju, a Škotska Slovačku.