Fina Kup Pariz: Kožulj 4. na 100m leđno, Mirna Jukić pobjednica

HRVATSKI plivač Gordan Kožulj osvojio je četvrto mjesto na 100m leđno na plivačkom mitingu Svjetskog kupa u malim bazenima, koji se danas i sutra održava u Parizu.

Kožulj je za pobjednikom, Kinezom Kun Peng Ou Yangom, zaostao sekundu i 45 stotinki. U istoj disciplini Ante Mašković je bio osmi sa 3.47 sekunde zaostatka.

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović na 50m leđno bila je šesta. Pobijedila je Kineskinja Jia Ru Cheng, za kojom je mlada Dubrovkinja zaostala 44 stotinke.

Na 100m prsno slavila je austrijska reprezentativka Mirna Jukić. Mlada Vukovarka drugoplasiranu je Francuskinju Anne-Sophie Le Paranthon ostavila za sobom za čak sekundu i 41 stotinku.

Najveću pažnju prvog dana Svjetskog kupa u Parizu privukao je dvoboj Pietera van den Hoogenbanda i Iana Thorpea na 100m slobodno, kojeg je uvjeljivo dobio nizozemski plivač, dok je Thorpe bio tek peti.

PLIVAČI -

100 m slobodno:

1. Pieter van den Hoogenband (Niz) 47.41

2. Jason Lezak (SAD) 47.48

3. Jos Meolans (Arg) 47.65

5. Ian Thorpe (Aus) 48.31



400 m slobodno:

1. Dragos Coman (Rum) 3:43.73

2. Kvetoslav Svoboda (Češ) 3:44.17

3. Nicolas Rostoucher (Fra) 3:47.72



50 m prsno:

1. Oleg Lisogor (Ukr) 26.52

2. Alesandro Terrin (Ita) 27.13

3. Kosuke Kitajima (Jap) 27.56



200 m prsno:

1. Kosuke Kitajima (Jap) 2:07.48

2. Maxim Podoprigora (Aut) 2:07.97

3. Ian Edmond (VBR) 2:10.94



50 m leptir:

1. Mark Foster (VBR) 23.52

2. Pavel Lagoun (BLR) 23.68

3. Joris Keizer (Niz) 23.71



200 m leptir:

1. James Hickman (VBR) 1:53.03

2. Tom Malchow (SAD) 1:54.80

3. Helge Meeuw (Nje) 1:57.60



100 m leđno:

1. Kun Peng Ou Yang (Kina) 51.93

2. Atushi Nishikori (Jap) 52.93

3. Michael Gilliam (SAD) 53.18

4. GORDAN KOŽULJ (HRV) 53.38

8. ANTE MAŠKOVIĆ (HRV) 55.40



100 m mješovito:

1. Oleg Lisogor (Ukr) 53.68

2. Bartosz Kizierowski (Polj) 54.85

3. Antoine Galavtine (Fra) 55.28

Tekst se nastavlja ispod oglasa


400 m mješovito:

1. Dean Kent (NZL) 4:11.14

2. Jiro Miki (Jap) 4:11.29

3. Baptiste Levaillant (Fra) 4:14.67



PLIVAČICE -

50 m slobodno:

1. Alison Sheppard (VBR) 24.23

2. Therese Alshammar (Šve) 24.41

3. Xiao Wei Zhou (Kina) 25.21



200 m slobodno:

1. Yan Wei XU (Kina) 1:55.94

2. Alena Popchenko (BLR) 1:56.33

3. Solenne Figus (Fra) 1:57.12



800 m slobodno:

1. Chantal Strasser (Sui) 8:29.78

2. Laura Blomme (FRA) 8:32.47

3. Laure Manaudou (Fra) 8:33.54



100 m prsno:

1. Mirna Jukić (Aut) 1:07.05

2. Anne-Sophie Le Paranthon (Fra) 1:08.46

3. Zoe Baker (VBR) 1:08.77



50 m leđno:

1. Jia Ru Cheng (Kina) 27.89

2. Llona Hlavackova (Češ) 27.91

3. Mai Nakamura (Jap) 27.92

6. SANJA JOVANOVIĆ (HRV) 28.33



200 m leđno:

1. Sarah Price (VBR) 2:05.32

2. Stephanie Proud (VBR) 2:08.19

3. Aya Terakawa (Jap) 2:08.39



100 m leptir:

1. Martina Moravcova (Slk) 57.37

2. Yan Wei Xu (Kina) 58.70

3. Yurie Yano (Jap) 59.41



200 m mješovito:

1. Yana Klochkova (Ukr) 2:08.79

2. Hanna Shcherba (BLR) 2:10.64

3. Gabrielle Rose (SAD) 2:12.73

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara