SERIE A

FIORENTINA - NAPOLI 3:4 Ribery debitirao, Badelj se vratio u čudesnoj golijadi

FIORENTINA i Napoli zatvorili su subotnji program 1. kola talijanske Serie A čudesnom utakmicom sa sedam pogodaka. Tri u prvom poluvremenu, četiri u drugom, uz dva penala i preokrete na stadionu Artemio Franchi.

Na koncu su tri boda uzeli nogometaši Napolija i tako se pridružili Juventusu na vrhu pobjedom na startu prvenstva. Od prve minute za Fiorentinu igrao je i Milan Badelj, povratnik u ljubičasti dres nakon sezone provedene u Laziju. Hrvatski veznjak igrao je do 73. minute.

Za Viole debitirao je i Franck Ribery ušavši u 77. minuti utakmice.

Sve je krenulo u devetoj minuti kad je Eric Pulgar bio siguran realizator s bijele točke i doveo domaće u vodstvo. Veselje Viola trajalo je nekih pola sata, a onda je Napoli preokrenuo. Dries Mertens u 38. minuti sjajno je pogodio rašlje pokraj Badelja u bloku, a Lorenzo Insigne pet minuta kasnije također pogađa s bijele točke. Na odmor se otišlo bez promjene na semaforu, a onda je uslijedio fantastičan nastavak.

Nikola Milenković bio je strijelac za izjednačenje u 52. minuti, a Jose Callejón vratio je vodstvo gostima četiri minute nakon toga. Manje od deset minuta imao je Napoli prednost, a onda je Kevin-Prince Boateng, koji je tek ušao s klupe, prekrasno iz daljine pogodio za novo poravnanje rezultata.

Niti minutu kasnije Callejón je proigrao Insignea, a ovaj je zabio svoj drugi pogodak večeri i postavio konačnih i čudesnih 3:4 za momčad Carla Ancelottija. Ako je suditi prema ovome, očekuje nas uzbudljiva nogometna sezona u Italiji.