DINAMO - MAN. CITY 1:4

Gabriel Jesus: Ispričavam se što sam zabio

DINAMO je sinoć na Maksimiru u zadnjem kolu skupine C izgubio od Manchester Cityja 4:1 i ispao iz Europe.

Hrvatski prvak poveo je golom Danija Olma u 10. minuti, ali je City bio prejak i bez većih problema okrenuo utakmicu. Budući da je Atalanta slavila u Ukrajini protiv Šahtara 3:0, Dinamo je skupinu završio na zadnjem mjestu i na proljeće neće igrati u Europi.

Englezi su izjednačili u 34. minuti golom Gabriela Jesusa, koji je do kraja susreta zabio hat-trick. No prvi gol zabio je u situaciji u kojoj su dvojica Dinamovih igrača ležala na travnjaku, ali gostujući igrači nisu izbacili loptu, nego su nastavili s igrom. Mahrez je ubacio, a Brazilac nadskočio Kadziora i glavom zabio za 1:1.

Dinamovi igrači podivljali su na suca i protivnike jer nisu izbacili loptu, a strijelac gola Gabriel Jesus kasnije se ispričao domaćinima.

"Leđima sam bio okrenut od igrača koji su ležali na travnjaku i nisam ih stvarno vidio. Ispričavam se što sam zabio, ali nisam imao pojma što se događa iza mojih leđa", rekao je Brazilac engleskim medijima nakon utakmice.

"Kao klinac sam sanjao da ću zabiti hat-trick u Ligi prvaka i to mi se ostvarilo. Presretan sam i hvala suigračima", dodao je Gabriel Jesus, koji je kući ponio loptu s utakmice.