Guardiola nakon što je sudac pogurao City: Oprostite. Ne volim pobjeđivati ovako

MANCHESTER CITY i dalje u borbi za sve trofeje ove sezone. Jučer su teškom mukom izborili polufinale FA kupa kod Swanseaja pobjedom 3:2, no iza utakmice su ostali veliki repovi jer su gosti drugi gol zabili iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca, a treći iz očitog zaleđa.

"U cijeloj Europi je VAR, ovdje ne. Ne volim pobjeđivati ovako. Oprostite", rekao je Cityjev menadžer Pep Guardiola nakon dramatične utakmice u Walesu.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Matta Grimesa iz jedanaesterca. Kazneni udarac je izborio Connor Roberts prevarivši Fabiana Delpha koji je zakasnio s reakcijom i oborio domaćeg veznjaka. Samo devet minuta kasnije Labudovi su izveli fantastičnu kontru koju je sjajnim golom realizirao Bersant Celina, inače igrač Cityja na posudbi u redovima velškog kluba.

City se vratio u život u 69. minuti kada je Bernardo Silva iskoristio pogrešku domaće obrane zabivši za 2:1. Devet minuta kasnije gosti su izjednačili iz dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca. Jedanaesterac je izveo Sergio Aguero pogodivši vratnicu, no lopta se odbila u švedskog vratara završivši u mreži.

Samo tri minute kasnije Šveđanin je u razmaku od svega nekoliko sekundi dva puta sjajno reagirao. Prvo je Sterlingov udarac skrenuo u vratnicu, a potom obranio Agueru koji je natrčao na odbijanac. U 87. minuti niti sjajni Šveđanin ništa nije mogao. Bernardo Silva je ubacio, a Aguero zabio za 3:2, ali iz zaleđa.

City je već osvojio Carabao kup, u Premiershipu se bore za naslov prvaka dok su u Ligi prvaka ušli u četvrtfinale gdje će igrati protiv Tottenhama. Na početku sezone osvojili su Communitiy Shield.