Hajdučka veza u zadnjoj minuti odvela Hrvatsku U-19 u Elitno kolo

HRVATSKA nogometna reprezentacija do 19 godina plasirala se u drugi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se idućeg ljeta održati u Armeniji.

Nakon remija s Makedonijom i pobjede nad Luksemburgom, Hrvatska je došla do boda u utakmici s domaćinom Češkom, koja je ugostila ove tri reprezentacije na turniru u skupini 3.

Susret je ponudio dva preokreta. Povela je Hrvatska u 34. minuti golom Hajdukova Michelea Šege, da bi Česi osam minuta kasnije došli do izjednačenja preko Slamene, a potom i do preokreta kada je Fukala zabio u 53.minuti.

Ipak, hajdučka veza je ponovno proradila te je vrlo vrijedan bod Hrvatskoj donio Ante Palaversa u 89. minuti za konačnih 2:2. Česi su tako ostali na prvom mjestu sa 7 bodova, dok je Hrvatska druga s dva boda manje, ali dovoljno za odlazak u Elitnu kolo, odnosno drugi kvalifikacijski krug za EP.

Ždrijeb skupina Elitnog kola na rasporedu je 6. prosinca.