Hrabri Burnley sredio Spurse i pobjegao s dna

TOTTENHAM je u 27. kolu Premiershipa izgubio u gostima kod Burnleya 2:1 i tako ponovno na sebe nalijepio etiketu luzerskog kluba.

Spursi su imali priliku približiti se Cityju i Liverpoolu na vrhu, ali ovim porazom ostali su na pet bodova manje od Cityja i Liverpoola, s time da Kloppova momčad ima utakmicu manje.

Tottenham je u Burnleyju bio jači i za oporavljenog Harryja Kanea, ali ni to nije bilo dovoljno. Iako su Sprusi dominirali, prvi je zabio Burnley i to preko Chrisa Wooda u 57. minuti. Bio je to tipični Burnleyjev gol iz kornera, ali koji ide na dušu braničima Tottenhama. Trojica su bila oko Wooda, ali je Burnleyjev napadač dobio skok i uspio zabiti glavom.

Slavlje domaćih trajalo je samo osam minuta kad je Harry Kane iskoristio nepažnju obrane i izjednačio. No, u jeku napada gostiju Rose je neshvatljivo predao loptu domaćinima na 30 metara od svojeg gola, Gudmundsson je odigrao na drugu stativu, a Barnes potpuno sam gurnuo loptu u gol za 2:1. Tottenham je pokušavao do kraja izjednačiti, a najbliže su bili u 93. minuti kad je Lamelin udarac glavom završio u naručju Heatona.

Probuđeni Burnley tako je došao do 30 bodova i skočio na 13. mjesto na tablici i sve je bliže očuvanju prvoligaškog statusa. Momčad Seana Dychea nije u prvenstvu izgubila od 26. prosinca, a jedini poraz u svim natjecanjima im je onaj na Etihadu 5:0 u FA Cupu. Imali su vrlo težak raspored u zadnjih pet kola, ali prvo su odigrali 0:0 kod Watforda, onda 2:2 na Old Traffordu te 1:1 kod kuće protiv Southamptona, da bi onda pobijedili Brighton u gostima 3:1 i danas Tottenham 2:1.