Hrvatska – Grčka 11:7: Čudesni vaterpolisti pregazili jaku Grčku i izborili četvrtfinale EP-a

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija u derbiju skupine C bez većih je problema pobijedila Grčku 11:7 i  izborila izravan plasman u četvrtfinale EP-a u Barceloni. Nakon što su u prva dva kola hrvatski vaterpolisti pregazili slabašne Nizozemce i Turke, mnogi su očekivali da će protiv Grčke izabranici Ivice Tucka imati većih problema. Ipak, to se nije dogodilo. Aktualni prvaci svijeta od prve su minute držali sve konce igre u svojim rukama, gospodarili su utakmicom, diktirali ritam utakmice i nikad lakše nisu pobijedili jaku Grčku. Premda bez Sandra Sukna, ova Hrvatska pokazala je moć i možemo kazati da se nametnula kao jedan od najozbiljnijih kandidata za medalju. Čak i zlatnu.

Javier Garcia postigao je četiri gola za Hrvatsku, tri je dodao Ante Vukičević, a po jedan Luka Lončar, Marko Macan, Maro Joković i Anđelo Šetka. U sastavu Grčke po dva gola postigli su Konstantinos Genidounias, Georgios Dervisis i Alexandros Gounas, a jedan Marios Kapotsis.

U prvom pravom testu na EP-u svjetski prvaci su odlično odigrali. Odličnom obranom u prvoj četvrtini ostavili su Grke bez pogotka dok su Javier Garcia i Luka Lončar uspjeli postići pogotke. U drugoj četvrtini probudili su se napadi oba sastava, poglavito u situacijama s igračem više, no Hrvatska je uspjela zadržati, pa čak i povećati prednost.

Posljednji put Grci su zaprijetili kada su smanjili na 8:5 početkom treće četvrtine, no do kraja tog dijela igre su Marko Macan i Garcia bili jedini strijelci pa je prednost Hrvatske porasla na 10:5, a Garcia je svojim novim golom na početku četvrte četvrtine povisio na 11:5.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala i tri slobodna dana jer će sljedeći nastup imati u utorak u četvrtfinalu, a suparnik će joj biti pobjednik susreta između Rumunjske i poraženog iz utakmice Španjolska - Crna Gora koji počinje u 22 sata.