INTER - DINAMO 0:2 Petković opet majstorski zabio škaricama

ODIGRANA je utakmica 17. kola HNL-a u Zaprešiću gdje je Dinamo pobijedio Inter 2:0.

Početak ove utakmice nije donio puno uzbuđenja, Inter se povukao, a Dinamo je imao problema s probijanjem guste obrane Zaprešićana. Sve do 22. minute kada su gosti poveli iz prve prilike. Kadzior se našao na rubu kaznenog prostora, opalio ljevicom, a lopta je na putu okrznula nekoga od igrača domaćih u bloku, promijenila putanju i prevarila vratara Matkovića.

Inter je jedinu priliku na utakmici imao u 33. minuti kada je Rak dobro pucao s lijeve strane, ali njegov dobar pokušaj još bolje brani Zagorac.

Ključni trenutak drugog poluvremena dogodio se u 51. minuti kada je Čeliković nepotrebno vukao Šunjića u kontri na sredini terena i zasluženo dobrio drugi žuti karton i isključenje. Dinamo je od tog trenutka u potpunosti dominirao terenom, a 10 minuta kasnije povećali su vodstvo. I to na kakav način.

Prekrasne škarice Petkovića

Šitum je preciznom loptom proigrao Stojanovića na desnoj strani koji je centrirao u sredinu i pronašao Petkovića koji je sjajnim škaricama poentirao za 2:0. Nisu bile impresivne kao one u 14. kolu u pobjedi 1:0 protiv Lokomotive, ali Petković je svejedno pogodio na majstorski način. Do kraja utakmice Dinamo je mirno kontrolirao rezultat te u Zagreb nosi tri boda iz Zaprešića.

Hrvatski prvaci sada imaju 42 boda, devet više od drugoplasirane Rijeke. Inter je na 17 bodova i drže sedmo mjesto tablice.

Live

Sastavi

Inter Zaprešić - Dinamo Zagreb 0:2

90' Kraj utakmice, lagana pobjeda Dinama!

61' GOOOOOL! I to kakav! Bruno Petković je već jednom zabio jedne škarice ove sezone, a sada je pospremio i druge! Kakav gol za 2:0! Šitum je izbacio cijelu obranu Intera, pronašao Stojanovića koji šalje centaršut za Petkovića, a ovaj majstorski zabija za 2:0.

51' CRVENI! Veliku glupost napravio je Jasmin Čeliković koji je na sredini terena vukao Šunjića za dres i zasluženo dobio drugi žuti karton.

46' Počeo je drugi dio utakmice.

45' Kraj prvog poluvremena u Zaprešiću. Dinamo sigurno kontrolira prednost.

33' Odlična prilika za domaćine, ali Danijel Zagorac je odlično obranio udarac Nikole Raka koji se sjurio po lijevoj strani nakon što je presjekao loše dodavanje Nikole Mora. Ipak, ostaje 0:1 za goste.

22' GOOOOL! Uspavanku smo gledali u Zaprešiću do ovog trenutka kada je Poljak Kadzior uz puno sreće probio Inter. Opalio je van kaznenog prostora, lopta je okrznula nekoga u bloku i prevarila vratara Matkovića. 0:1 vodi Dinamo.

10' Inter se očekivano povukao, stoje vrlo gusto, Dinamo ima posjed, ali za sada ne može probiti čvrste domaćine.

1' Utakmica je počela.