Jedvaj promašuje lopte, Lovren širi noge na gol-crti i Hrvatska je u drugoj Ligi

Screenshot

BAJKOVITI preokret Hrvatskoj je u Ligi nacija donio njen "peti lijevi bek" Tin Jedvaj. S dva gola protiv Španjolske prije tri dana iščupao je pobjedu 3:2 na Maksimiru, kojom je Hrvatska od fenjeraša postala pretendent na prvo mjesto, a Jedvaj najneočekivaniji junak.

Ipak, umjesto happy endom, u Ligi nacija završilo je tužnim padom Hrvatske i njenog ekspresnog heroja.

Zahvaljujući Jedvajevim golovima, Hrvatska je kod Engleske na Wembley, na zadnju utakmicu skupine novog UEFA-inog natjecanja, otišla s jasnim ciljem i zadatkom - pobjeda donosi pobjedu u skupini i plasman na final for, a bilo koji drugi rezultat treće, zadnje mjesto skupini i ispadanje u drugi razred ili Ligu B.

I zahvaljujući nevjerojatnim promašajima Engleza, čudesnim obranama Lovre Kalinića, te golu Andreja Kramarića iz 57. minute, Hrvatska je bila na korak do idealnog scenarija i potpunog preokreta situacije u kojoj je bila prije samo par dana.

Ali, onda u 78. minuti, Joe Gomez ubacuje daleko rukom iz auta u peterac Hrvatske. Tamo Jedvaj glavom promašuje loptu koja dolazi do Harryja Kanea, a on iz kuta nogom šalje loptu pred gol. Tako dolazi do Jessea Lingarda koji zabija za 1:1, ali zato što je neobjašnjivo kiksao Dejan Lovren. Iskusni stoper Hrvatske je iz samo njemu poznatih razloga u toj situaciji i na najnezgodnijoj poziciji raširio noge i tako pustio loptu da dođe do Engleza kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu. Lovren je još k tome mahao rukom signalizirajući nepostojeći ofsajd. Gol pogledajte ovdje

Sedam minuta kasnije Harry Kane zabija za preokret i pobjedu Engleske 2:1 nakon još jedne greške mladog (22) braniča. Ben Chilwell je ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, Jedvaj se u sredini svog kaznenog prostora ispružio kako bi izbio loptu. Ali, kao što ju je kod prvog gola Engleza promašio glavom, sada je to napravio nogom. Tako dolazi do Kanea, koji poentira sam pred golom. Gol pogledajte ovdje