LIGE PETICE

Jurić nastavlja senzacionalni pohod. Preokretom slavio u derbiju Serie A za Europu

VERONA - PARMA 3:2 u 29. kolu Serie A. Momčad Ivana Jurića, koja se prije sezone smatrala sigurnim davljenikom, pobjedom u borbi za mjesto koje vodi u Europu nastavlja sjajnim rezultatima.

Verona je teško izborila važnu pobjedu. Gosti su poveli u 14. minuti golom "Novog Zlatana", Dejana Kuluševskog. Domaćini preokreću zgodicima Samuelea Di Carminea u 45. minuti iz penala te Mattie Zacagnija u 53. minuti.

Izjednačenje Parmi donosi Riccardo Gagliolo u 64. minuti, a Veroni trijumf Matteo Pessina u 81. minuti. Drugi i treći gol za bitnu pobjedu Verone postigli su igrači koje je Jurić uveo s klupe.

Hrvatski stručnjak tako je nastavio senzacionalnu sezonu s Veronom. Unaprijed otpisanu ekipu je devet kola prije kraja prvenstva doveo na tri boda od mjesta koje vodi u Europa ligu. Tu poziciju drži Napoli, koji ima utakmicu manje.

Jurić je posebno oduševio nizom od devet utakmica bez poraza koji je trajao od prosinca do ožujka, u sklopu kojeg je pobijedio aktualnog prvaka i lidera Juventusa te uzeo bod kod Lazija, njegovog jedinog rivala za Scudetto.