SERIE A

Jurićeva Verona vodila 1:0 kod Fiorentine pa primila gol u 96. minuti

NOGOMETAŠI Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, bili su nadomak pobjede na gostovanju kod Fiorentine u Firenci u susretu 32. kola talijanskog prvenstva, ali domaći je sastav uspio spasiti bod izjednačivši na konačnih 1:1 u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Badelj nije igrao

Verona je povela golom Faraonija nakon sjajnog proigravanja Amrabata u 18. minuti i taj je rezultat vrijedio sve do šeste minute nadoknade kada je Cutrone iskoristio proigravanje Chiese za konačnih 1:1. Hrvatski veznjak Milan Badelj ostao je na klupi Fiorentine koja se nalazi na 13. mjestu ljestvice s 36 bodova, dok je Verona deveta s 44 boda.

Letica obranio penal, ali uzalud

Marko Rog odigrao je čitav susret za Cagliari u domaćem 0:0 remiju protiv Leccea. Cagliari je siguran u sredini ljestvice, 11. s 41 bodom, dok je Lecce ostao u zoni ispadanja, 18. s 29 bodova, jednim manje od 17. Genoe koja je u prvom susretu jučerašnjeg programa s 2:0 na svom terenu svladala SPAL. Strijelci za važna tri boda domaćih bili su Pandev (24') i Schöne (54'). Iskusni makedonski napadač svladao je hrvatskog vratara Karla Leticu jakim udarcem s 10-ak metara nakon što je odlično primirio loptu u gostujućem kaznenom prostoru, dok je Danac sjajno izveo slobodan udarac s 25 metara početkom drugog poluvremena. Letica je branio čitav susret za SPAL i obranio jedanaesterac pri rezultatu 1:0.

Važne bodove u borbi za ostanak izborila je Sampdoria koja je preokretom stigla do pobjede 3:1 na gostovanju kod Udinesea. Domaći su poveli lijepim golom Lasagne (37'), no prije odlaska na odmor poravnao je Quagliarella (45+1') da bi u samoj završnici prvo Bonazzoli (84') škaricama doveo goste u vodstvo dok je pobjedu potvrdio Gabbiadini (90+4') u sudačkoj nadoknadi.

Na vrhu je Juventus sa 76 bodova, drugi Lazio ima 68, a treća Atalanta 67 bodova.