KVALIFIKACIJE ZA EURO

Keane kritizirao Engleze: Bolje da su sjedili s nama u studiju nego igrali

ENGLESKA je sinoć u kvalifikacijama za Euro izgubila u gostima od Češke 2:1 i tako prekinula niz od 43 kvalifikacijske utakmice bez poraza.

Momčad Garetha Southgate povela je golom Harryja Kanea iz penala u 5. minuti, ali je Češka izjednačila samo četiri minute kasnije preko Brabeca. Gol za preokret i vrlo važnu pobjedu Češke zabio je Ondrasek pet minuta prije kraja.

Legendarni irski kapetan Roy Keane je kao stručni komentator engleske ITV televizije oštro kritizirao engleske igrače nakon utakmice, osobito veznu liniju.

"Bili su očajni i uopće nisu pokretali igru Engleske. Sve im je išlo na ruku nakon penala već u 5. minuti i čovjek bi očekivao da će iskontrolirati utakmicu do kraja. No, previše su griješili, a Hendersonu i Riceu bi bilo bolje da su ovdje sjedili s nama u studiju nego igrali", rekao je Keane.

Češka se ovom pobjedom izjednačila s Engleskom na prvom mjestu s 12 bodova, ali i utakmicom više. Česi imaju četiri boda više od Kosova, ali također utakmicu više.