PRIMERA

Klub Ante Budimira poražen kod Seville i jako je blizu ispadanja iz Primere

U SUSRETU 36. kola Primere Sevilla je pobijedila Mallorcu s 2:0 gurnuvši je korak bliže ispadanju iz elitnog razreda španjolskog nogometa.

Sevilla je povela u 41. minuti golom Lucasa Ocamposa iz jedanaesterca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika domaćin je riješio u 84. minuti. Marokanski golman Yassine Bounou ispucao je dugačku loptu do svog sunarodnjaka Youssefa En Nesyria koji je sjajnim udarcem prebacio Manola Reinu za 2:0.

Ante Budimir odigrao je cijeli susret za goste koji se nalaze u zoni ispadanja s tri boda manje od Alavesa koji ima i utakmicu manje.

Valencia ni s igračem više i penalom nije uspjela zabiti gol

Leganes je produžio nadu u spas pobjedom protiv Valencije 1:0. Gosti su imali skoro 35 minuta igrača više i jedanaesterac, ali nisu uspjeli.

Pogodak odluke zabio je Rubena Perez u 18. minuti iz jedanaesterca. Leganes je od 54. minute igrao bez isključenog Jonathana Silve, a pet minuta kasnije Daniel Parejo imao je kazneni udarac, no loše je pucao.

Eibar je praktički osigurao prvoligaški spas gostujućom pobjedom 2:0 protiv otpisanog Espanyola. Oba gola zabio je Edu Exposito, prvog iz jedanaesterca u 25. minuti, a drugog 11 minuta kasnije iz odbijanca nakon što mu je Diego Lopez obranio kazneni udarac.

Real danas igra jako važnu utakmicu u gostima

Gostujuću pobjedu upisao je i Athletic Bilbao koji je pobijedio Levente s 2:1. Za goste je dvostruki strijelac bio Raul Garcia (4', 45+1'), dok je pogodak za domaćine postigao Enis Bardhi (71').

Athletic je prekinuo niz od dva poraza, a današnjom pobjedom skočio je na sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu. Levante je četiri kola bez pobjede i zauzima 12. mjesto s 43 boda.

Na ljestvici vodi Real Madrid s 80 bodova, bodom više, ali i utakmicom manje od Barcelone, dok je treći Atletico Madrid sa 66 bodova. Real igra večeras od 22 sata kod Granade.