Liverpool bez Lovrena srušio Leicester i drži vrh Premier lige

LIVERPOOL se ne šali ove sezone. Redsi su upisali i četvrtu pobjedu u isto toliko utakmica Premier lige, a ovog puta je pod njihove noge pao Leicester na King Power stadionu (2:1). Time je momčad Jurgena Kloppa, u kojoj ponovno nije bilo Dejana Lovrena zbog ozljede prepona, stigla već sada do maksimalnih 12 bodova, uz gol-razliku 9:1 te time najavila borbu za naslov prvaka ove sezone.

Bila je to treća pobjeda Liverpoola zaredom nad Lisicama, koje su posljednji put svladale rivala iz grada Beatlesa u rujnu 2017.

Društvo s Anfielda načelo je domaćina već u 10. minuti. Andrew Robertson je s lijeve strane ubacio u srce šesnaesterca za Sadija Manea, koji je primio loptu i hladnokrvno matirao Kaspera Schmeichela za vodstvo Liverpoola. Na 2:0 je u 45. minuti prvog poluvremena povisio Roberto Firmino, koji je zabio glavom nakon kornera koji je s desne strane izveo James Milner.

Leicester je uspio smanjiti u 63. minuti zahvaljujući vrataru Alissonu. Virgil van Dijk je vratio loptu 63 milijuna plaćenom Brazilcu u kut šesnaesterca. Vratar je mogao mirne duše ispucati loptu, no odlučio je prodati lažnjak Iheanachu, što je završilo katastrofalno. Nigerijac mu je iščeprkao loptu i vratio je Ghezzalu koji je zabio u prazan gol za 1:2. No, to je sve što su Lisice uspjele napraviti, pa je Liverpool do kraja sačuvao prednost i trenutačno drži prvo mjesto Premier lige, a Mane s četiri gola vrh liste strijelaca.