LIGA PRVAKA

Liverpool razbio Genk, Lovren odigrao cijelu utakmicu

EUROPSKI prvak Liverpool je u dvoboju 3. kola E skupine na gostovanju pobijedio Genk sa 4-1.

Redsi su stigli do prednosti već u drugoj minuti preko Alexa Oxladea-Chamberlaina, a isti je igrač u 58. minuti sjajnim udarcem sa 20-tak metara zabio za 2-0. Do kraja susreta golove su zabili Mane (78) i Salah (87), dok je Odey u 88. minuti ublažio poraz domaćina. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za goste.

U susretu trećeg kola G skupine RB Leipzig je pobijedio Zenit sa 2-1, premda su gosti vodili na poluvremenu.

Rusi su poveli u 25. minuti lijepim udarcem Jaroslava Rakitskog sa 20 metara, no Leipzig je u nastavku susreta bio bolji i zasluženo je stigao do nova tri boda.

Domaćin je izjednačio u 49. minuti preko Konrada Laimera na asistenciju Marcela Sabitzera koji je deset minuta kasnije fantastičnim golom okrenuo rezultat. Do kraja susreta Leipzig je bio bliži trećem golu, nego Rusi izjednačenju.

U drugom susretu iz ove skupine Benfica je porazila Lyon sa 2-1 upisavši prvu pobjedu.

Portugalci su poveli u 4. minuti golom Rafe Silve, izjednačio je Memphis Depay u 70. minuti, no domaćin je četiri minute prije kraja susreta stigao do prve pobjede golom Pizzija.

RB Leipzig je ovom pobjedom barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici sa šest bodova. Lyon i Zenit imaju po četiri boda, a Benfica tri.

Lille i Valencia odigrali su 1:1, a Domagoj Bradarić odigrao je svih 90 minuta za Francuze. Gosti su poveli u 63. minuti preko Čeriševa da bi Lille poraza spasio Ikone u 95. minuti.

REZULTATI:

SKUPINA E:
Genk - Liverpool     1-4 (Odey 88 / Oxlade-Chamberlain 2, 57, Mane 78, Salah 87)
RB Salzburg - Napoli 2-3 (Haaland 40-11m, 73 / Mertens 17, 64, Insigne 74