Mönchengladbach preskočio Kovačev Bayern

U 14. kolu Bundeslige Borussia Mönchengladbach je u nedjelju kod kuće dobila Stuttgart 3:0 te se vratila na drugo mjesto. Ima sedam bodova manje od vodeće Borussije Dortmund.

Golove za Borussiju Mönchengladbach postigli su Raffael (69) i Florian Neuhaus (77), a treća lopta je u mreži završila nakon autogola francuskog reprezentativca Benjamina Pavarda (84).

Lijevi branič Stuttgarta Borna Sosa zbog ozljede je propustio sedmu uzastopnu prvenstvenu utakmicu.

Hannover je u gostima kod Mainza imao pobjedu u rukama, ali ju je prokockao u završnici susreta. Hannover je vodio od 12. minute pogotkom Hendrika Weydandta, ali je u samoj završnici susreta, u 89. minuti, Daniel Brosinski iz penala donio remi Mainzu (1:1).

Hrvatski nogometaš Josip Elez, koji je na posljednjih osam utakmica bio standardni prvotimac Hannovera, ušao je u igru u 78. minuti.