ligue 1

MARSEILLE - BORDEAUX 3:1 Ćaleta-Car preokretom stigao do šeste pobjede u nizu

OLYMPIQUE MARSEILLE pobijedio je Bordeaux 3:1 u derbiju 17. kola francuske Ligue 1 upisavši šestu pobjedu u nizu.

Bordeaux je poveo u 31. minuti sjajnim pogotkom Yacinea Adlija s više od 25 metara, no OM je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Jordan Amavi u 48. minuti, za 2:1 je zabio Morgan Sanson u 60. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Radonjić u sudačkoj nadoknadi.

Momčad Andrea Villasa-Boasa pokazuje veliki napredak otkako je Portugalac preuzeo klub. Polako se odvajaju od ostatka lige na drugom mjestu i postaju najbolji od klubova iza Paris Saint-Germaina, koji je neprikosnoveni lider prvenstva.

Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za OM, dok Toma Bašić nije nastupio za goste.

Reims je pobijedio St Etienne 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola. Strijelci za domaći sastav bili su Oudin (10'), Dia (67') i Doumbia (90+2'), dok je pogodak za goste zabio Hamouma (59').

Nantes je slavio protiv Dijona 1:0, a pogodak odluke zabio je Blas u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 39 bodova, Marseille je drugi s 34 boda, dok Lille na trećem mjestu ima 28 bodova. Rennes ima 27, a Bordeaux i Nantes po 26.