Nakon tri sata Čilić slomio Mayera za prvi hrvatski bod

NAKON tri sata i 12 minuta igre Marin Čilić donio je Hrvatskoj prvi bod u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa. Svladao je neugodnog Nijemaca Floriana Mayera 4:6, 6:0, 4:6, 6:3, 6:1 u vrlo čudnom meču punom preokreta. Tek drugi put u svojoj Davis Cup karijeri uspio je pobijediti u meču od pet setova. Uspjelo mu je to i 2009. godine protiv Amerikanca Mardyja Fisha....

U prvom su setu današnjeg dvoboja oba tenisača sigurno držala svoj servis do 4:4, a onda je Mayer prvi uspio slomiti suparnikov servis i povesti s 1:0 u setovima. No, nije na krilima toga uspjeha nastavio dalje, već je u drugom setu potpuno potonuo, točnije Čilić je s tri breaka ekspresno došao do izjednačenja.

Treći je set bio pun obrata. Mayer je poveo s 4:0, potom je Čilić smanjio na 4:2, da bi nakon toga još po jedan break napravili i njemački i hrvatski tenisač. Do željenog trećeg breaka Čilić ipak nije uspio doći i nakon tri seta je ponovno bio u zaostatku za suparnikom. Mayer je ponovno djelovao suvereno, a Čilić bi tek ponekim bljeskom dao do znanja o kako se kvalitetnom igraču radi.

Nakon festivala obrata, u četvrtom se setu situacija smirila. Čilić je na startu oduzeo Mayeru servis i potom mirno zaključio set sa 6:3 i izjednačio na 2:2, ne dopustivši Nijemcu nijednu priliku za break. Nakon dva i pol sata Marin se dovukao do petog seta, a ostalo je samo pitanje koji će od tenisača bljesnuti, kao u protekla četiri seta.

Sigurno odrađen četvrti set očito je 22-godišnjem Međugorcu donio puno samopouzdanja tako da je odlučujuću dionicu otvorio novim breakom, nakon toga dodao još dva, a jedine je Mayerove dvije break-lopte (u drugom gemu) uspješno obranio i nakon tri sata i 12 minuta igre došao do značajne pobjede.

U nastavku programa drugi hrvatski reket Ivan Dodig lovit će drugi bod za našu reprezentaciju u dvoboju protiv prvog njemačkog tenisača Philippa Kohlschreibera.